Մանվել Բադեյան. Հիմա ինչ, ուզո՞ւմ եք ասեմ ափսո՜ս, որ չի առաջադրվում
«Էդ մարդն ինձանից լավ գիտի իր չառաջադրվելու պատճառները, իսկ իր առաջ քաշած պատճառն, ուղղակի, պետք է որպես փաստ ընդունել»,- Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում, մեկնաբանելով Տեր-Պետրոսյանի չառաջադրումը և պատճառաբանությունը, նման կարծիք հայտնեց ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Մանվել Բադեյանը:
Հիշեցնենք, որ ՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը հայտարարել է, որ չի պատրաստվում իր թեկնածությունն առաջադրել առաջիկա նախագահական ընտրություններին` պատճառաբանելով իր տարիքը, թե ժամանակն է, որ ասպարեզ իջնեն երիտասարդները:
«Ենթադրություններ անել, թե նա ինչու չի առաջադրվում, նշանակում է տրամաբանության դեմ գնալ»,- ասաց ՀՀԿ պատգամավորը, հավելելով, որ չառաջադրվելու համար Տեր-Պետրոսյանն ավելի ծանրակշիռ պատճառներ ունի, քան կարելի է ենթադրել:
Դիտարկմանը, թե աշխարհում բազմաթիվ քաղաքական գործիչներ կան, ովքեր շատ ավելի մեծ են տարիքով, սակայն զբաղվում են քաղաքականությամբ, առաջադրվում են և ընտրվում, Մ. Բադեյանը կատակով ասաց.«Հիմա ինչ, ուզո՞ւմ եք ասեմ ափսո՜ս, որ չի առաջադրվում»:
Տարիքը, պատգամավորի խոսքերով, հարաբերական երևույթ է, մեկը կարող է 60 տարեկանում իրեն վատ զգալ, իսկ մեկ ուրիշը 90-ում դեռ շարունակել աշխատել. «Դա անհատական է և յուրաքանչյուրն ինքն է գնահատում իր տարիքն ու անելիքը»:

Badeyan: Do you want me to say: It is a pity he does not run in election?
“That man knows the reasons why he is not running in the election, and we just need to accept the reason who gave,” Republican Party of Armenia (HHK) faction deputy Manvel Badeyan said during a talk with Aysor.am correspondent, when commenting on Ter-Petrosian’s decision not to run for President and his explanation.
It should be reminded that the first Armenian President Levon Ter-Petrsian announced that he is not going to run in the upcoming presidential election, and explained his decision by his age, noting that it is time for younger persons to enter the arena.
Badeyan expressed an opinion that Ter-Petrosian has stronger reasons for not running in the election, than one might assume.
In response to the remark that there are many politicians who are much older, but are still engaged in politics, Manvel Baddeyan facetiously noted: “Do you want me to say:” It is a pity that he is not running in the election”?
According to him, age is a relative concept: some people do not feel healthy at the age of 60, whereas others continue to work at 90.