Պահպանողական կուսակցությունը լքում է ՀԱԿ-ը
«Ի գիտություն ընդունելով ՀՀ Հիմնադիր-նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանի հրապարակային հարցազրույցը 2013թ. ՀՀ նախագահական ընտրություններին մասնակցությունից հրաժարման մասին՝ Հայ ազգային կոնգրեսի հիմնադիր-անդամ Պահպանողական կուսակցությունը 2012թ. դեկտեմբերի 25-ից դուրս է գալիս.
1. Հայ ազգային կոնգրեսից,
2. ՀՀ ԱԺ ՀԱԿ դաշինքից:
Պահպանողական կուսակցությունն իր երախտագիտությունն է հայտնում ՀՀ հիմնադիր-նախագահին՝ 2007-ից ի վեր Համաժողովրդական շարժումն առաջնորդելու համար: Պահպանողական կուսակցությունը կշարունակի հետևողական պայքարը Հայաստանում սահմանադրական կարգի և արևմտյան քաղաքակրթական արժեքների հաստատման, Ազատ-Անկախ Հայաստանի իր տեսլականի իրականացման համար»:

Консервативная партия Армении покинула состав АНК
Председатель Консервативной партии Микаел Айрапетян распространил заявление о выходе из состава «Армянского национального конгресса».
«Приняв к сведению интервью лидера АНК Левона Тер-Петросяна об отказе от участия в президентских выборах, Консервативная партия заявляет о своем выходе из состава АНК и блока фракции АНК с 25 декабря 2012 года», - отмечается в заявлении.
Партия также поблагодарила Л.Тер-Петросяна за руководство Общенародным движением, а также отмечает, что продолжит борьбу за установление в стране конституционного порядка, западных ценностей.