Արտաքին գովազդի համար հայտ ներկայացրել է դեռ 6 թեկնածու
Փետրվարի 18-ին կայանալիք Հանրապետության նախագահի ընտրություններում առաջադրված 15 թեկնածուներից միայն 6-ն են սահմանված ժամկետում` մինչև հունվարի 4-ը, ներկայացրել հինգ քառակուսի մետրը գերազանցող մակերեսով արտաքին գովազդային վահանակներում քարոզչական պաստառներ տեղադրելու հայտեր: Այս մասին հայտնում են «Փաստինֆո» գործակալությունից:
Հայտեր ներկայացրել են ՀՀԿ առաջնորդ Սերժ Սարգսյանը, «Ազատություն» կուսակցության նախագահ, ԱԺ պատգամավոր Հրանտ Բագրատյանը, «Ազգային ինքնորոշում միավորում» կուսակցության նախագահ Պարույր Հայրիկյանը, «Ազգային համաձայնություն» կուսակցության նախագահ Արամ Հարությունյանը, «Ժառանգություն» կուսակցության նախագահ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը, «Ռադիո Հայ» ՍՊԸ ժողովի նախագահ Անդրիաս Ղուկասյանը:
Թեկնածուների ներկայացրած հայտերի հիման վրա արտաքին գովազդային վահանակներում քարոզչական պաստառներ փակցնելու իրավունքը թեկնածուների միջև կբաշխվի ԿԸՀ-ի որոշմամբ: Այն վահանակները և վահանակների կողմերը, որոնց վերաբերյալ ներկայացված է միայն մեկ հայտ, պաստառներ փակցնելու իրավունքը կվերապահվի միակ հայտը ներկայացրած թեկնածուին: Մնացած վահանակները, այդ թվում` վահանակի կողմերը, որոնց վերաբերյալ ներկայացվել են մեկից ավելի հայտեր, կառանձնացվեն որպես մրցակցային վահանակներ:
ԿԸՀ-ն դրանք թեկնածուների միջև կբաշխի, ապահովելով հավասար բավարարման սկզբունքը: Յուրաքանչյուր թեկնածուին հասանելիք վահանակների կողմերի քանակի հաշվառմամբ կիրականացվի էլեկտրոնային վիճակահանություն: Միևնույն վահանակի երկու կողմերը բաժին կընկնեն տարբեր թեկնածուների:

Only 6 of the 15 candidates nominated to run in the February 18 presidential election have submitted - until the deadline, January 4 - applications for placing election campiagn posters on advertising panels whose surface exceeds five square meters, Pastinfo news agency reports.
Such applications have been submitted by leader of Republican Party of Armenia (HHK) Serzh Sargsyan, Chairman of Freedom Party, parliamentary deputy Hrant Bagratian, Chairman of National Self-Determination Union party Paruyr Hayrikian, Chairman of National Accord party Aram Harutyunian, Chairman of Heritage Party Raffi Hovannisian, and President of Radio Hay LLC Andreas Ghukasian.
The Central Election Commission will make a decision on the right to place campaign posters on advertising panels. The right to place posters on those panels, regarding which only one application has been submitted, will be reserved for the candidate who submitted that application. The remaining panels, for which more than one application was submitted, will be distributed on a competitive basis.
Based on the number of panel sides to be given to each candidate, an electronic drawing of lots will be organized. Two sides of the same panel will be given to two different candidates.