Կոչ` նախագահի թեկնածուներին. Սերժ Սարգսյանին թողեք միայնակ
«Նախագահի բոլոր թեկնածուներին, բացի Սերժ Սարգսյանից, կոչ եմ անում հանել իրենց թեկնածությունը, և նրան թողնել միայնակ»,- այս մասին լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտարարեց «Ազգային համաձայնություն» կուսակցության ղեկավար, նախագահի թեկնածու Արամ Հարությունյանը:
Շարունակելով խոսքը՝ նախագահի թեկնածուն ասաց, որ եթե թեկնածուները Սերժ Սարգսյանին թողնեն միայնակ, ապա վերջիս «չի ստանա նույնիսկ 50 տոկոս ձայն, եթե իհարկե չկեղծվեն ընտրությունները»:
Ի տարբերություն նախորդ ընտրությունների, Ա. Հարությունյանը կարծում է, որ առաջիկա ընտրություններում կեղծ թեկնածուներ չկան. «Որոնք կային նախորդ ընտրություններին և որոնք հիմա բնակվում են ՀՀԿ-ի նկուղներում»,- ասաց նախագահի թեկնածուն՝ մատնանշելով Արտաշես Գեղամյանին, Վազգեն Մանուկյանին և այլն:
Ա. Հարությունյանը վստահ է, որ ընտրությունների երկրորդ փուլ պետք է լինի, իսկ ինքը պատրաստ է կանգնել այն թեկնածուի կողքին, ով երկրորդ փուլում կհայտնվի Սերժ Սարգսյանի դիմաց:
Եզրափակելով խոսքը՝ Ա. Հարությունյանն ասաց, որ նախագահի թեկնածուների միջև բանավեճեր չկան և հիմնականում մենախոսություններ են, ինչը, ըստ նրա, նշանակում է մրցակցություն չկա: Ի դեպ, Ա. Հարությունյանը բոլոր թեկնածուներին հրավիրեց բանավեճի՝ նկատելով, որ բոլորը խուսափում են բանավեճերից:

“I appeal to all the presidential candidates, except Serzh Sargsyan, to withdraw their candidacies and leave him alone,” the leader of National Accord Party, presidential candidate Aram Harutyunian declared at the meeting with reporters today.
He said that if the candidates leave Serzh Sargsyan alone, he “will not receive even 50% of the votes, if, of course, the election is not rigged”.
Aram Harutyunian noted that no false candidates are running in this election. “There were such candidates in the previous elections, and they currently live in cellars of HHK (Republican Party of Armenia)”, he said, pointing out Artashes Geghamian, Vazgen Manukian and some others.
Aram Harutyunian expressed conviction that there should be a run-off. According to him, he is prepared to back the candidate who will become Serzh Sargsyan’s rival in the run-off.
In conclusion, Aram Harutyunian said that no debates have taken place between the presidential candidates, there have been mostly monologs, which indicates the absence of competition. He invited all candidates to participate in a debate, noting that all of them avoid debate.