Տ. Մուկուչյանն ընդունել է ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ դիտորդական առաքելության կազմին
Այսօր ՀՀ կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի նախագահ Տիգրան Մուկուչյանն ընդունել է ԵԱՀԿ Ժողովրդավարական հաստատությունների և մարդու իրավունքների գրասենյակի` Հայաստանի Հանրապետության Նախագահի 2013թ. փետրվարի 18-ի ընտրություններին դիտորդական առաքելության հիմնական կազմին: Այս մասին հայտնում են ԿԸՀ-ի մամուլի ծառայությունից:
Ողջունելով պատվիրակության անդամներին` Տիգրան Մուկուչյանն ընդգծել է ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ դիտորդական առաքելության կարևորությունը գալիք ընտրությունների ժամանակ: Բարձր գնահատելով դիտորդական առաքելությունների դերն ու նշանակությունը` Տիգրան Մուկուչյանը ներկայացրել է ՀՀ կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի կողմից իրականացված ընտրությունների կազմակերպման և անցկացման նախապատրաստական աշխատանքները: Հանդիպման ընթացքում ՀՀ ԿԸՀ նախագահը հատկապես կարևորել է տեղամասային և ընտրատարածքային ընտրական հանձնաժողովների անդամների համար նախատեսված մասնագիտական դասընթացները, հանրային իրազեկման և հանրային վստահության մակարդակի բարձրացմանն ուղղված միջոցառումները:
ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ դիտորդական առաքելության ղեկավար Հայդի Թալիավինին իր հերթին, ներկայացնելով առաքելության նպատակները, տեղեկացրել է, որ հաջորդ շաբաթ Հայաստան կժամանեն ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ դիտորդական առաքելության կազմում ընդգրկված երկարաժամկետ դիտորդները, որոնք անմիջապես կանցնեն իրենց գործառույթների իրականացմանը, կայցելեն ընտրատարածքային ընտրական հանձնաժողովներ` ծանոթանալու վերջիններիս աշխատանքներին:

Глава ЦИК Армении принял миссию наблюдателей БДИПЧ/ОБСЕ
Председатель Центральной избирательной комиссии Армении Тигран Мукучян принял сегодня основной состав наблюдательской миссии на предстоящих 18 февраля президентских выборах в Армении, представляющий Бюро по демократическим институтам и правам человека (БДИПЧ).
Как сообщает пресс-служба ЦИК Армении, приветствуя членов делегации, Т..Мукучян отметил важность наблюдательской миссии БДИПЧ/ОБСЕ на предстоящих выборах. Высоко оценив роль и значимость наблюдательской миссии, глава ЦИК представил гостям ход подготовительных работ, проделанных ЦИК республики в направлении организации выборов. В ходе встречи председатель Центризбиркома подчеркнул важность предусмотренных для членов участковых и окружных избирательных комиссий курсов, мероприятий, направленных на информирование общественности и повышение уровня общественного доверия.
В свою очередь Хайди Тальявини, возглавляющая миссию наблюдателей БДИПЧ/ОБСЕ, представив цели миссии, сообщила, что на следующей неделе в Армению прибудут также долгосрочные наблюдатели БДИПЧ/ОБСЕ, которые сразу же перейдут к исполнению своих обязанностей, посетят окружные избирательные комиссии для ознакомления с ходом работ.