Ա. Հարությունյանը չի բացառում ինքնաբացարկը` ընտրությունից 10 օր առաջ
Իշխանությունները սարսափած են, քանի որ պարզվում է, որ Հայաստանում իշխանափոխություն անելու համար ութ միլիոն դրամը բավարար է: Այս մասին լրագրողների հետ հանդիպմանժամանակ ասաց «Ազգային համաձայնություն» կուսակցության նախագահ, երկրի նախագահի թեկնածու Արամ Հարությունյանը:
Նա կրկին բողոքեց, որ իր դեմ սև PR է տարվում, ինչի մասին վկայում է նաև «մինչև վերջերս ԶԼՄ-ների կողմից անտեսված լինելը»:
Հարցին, թե նախագահ ընտրվելու դեպքում, որո՞նք են լինելու իր առաջին երեք հրամանագրերը, Արամ Հարությունյանն ասաց. «Երկրի համար առաջին քայլն է պետք, որը քաղաքական կամքն է: Սերժ Սարգսյանի ծրագիրը վատը չէ, պարզապես քաղաքական կամք չունի»,- ասաց նա:
Նախագահի թեկնածուն կարծում է, որ իշխանությունները շատ ուրախ կլինեն, եթե ինքը հենց հիմա հրաժարվի ընտրապայքարից, սակայն. «Ես կարևորում եմ նախընտրական քարոզարշավը, կողմ եմ, որ նախագահի թեկնածուներն ընտրություններից նույնիսկ տասն օր առաջ հրաժարվեն ընտրապայքարից»,- ասաց նա` միևնույն ժամանակ չբացառելով, որ ինքը նույնպես ընտրություններից տասն օր առաջ ինքնաբացարկ կներկայացնի:

The authorities are appalled: it appears that 8 million drams are enough to bring about change of power in Armenia. The Chairman of National Accord Party, presidential candidate Aram Harutyunian said that at a meeting with reporters.
He complained again that a black PR campaign is being conducted against him, which is also evident from the fact that “until recently I was ignored by the mass media”.
When asked what three decrees he will issue at first in case of becoming President, Aram Harutyunian replied: “Political will is the first step the country needs. Serzh Sargsyan’s program is quite good, but it lacks political will”.
In his words, the authorities would be glad if he dropped out of the race right now. “I consider the election campaign important. I favor the idea that presidential candidates should drop out of the race even ten days before the election,” he said, at the same time not ruling out that he too may withdraw his candidacy ten days before the election.