Հ.Սահակյան. ՀՀԿ-ին պետք չէ մեղադրել որոշ թեկնածուների չառաջադրվելու համար
«Այս նախագահական ընտրություններին մասնակցում են հարգանքի արժանի մարդիկ»,- այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ նման կարծիք հայտնեց ՀՀԿ պատգամավոր Հովհաննես Սահակյանը:
Չնայած սրան, Հովհաննես Սահակյանի կարծիքով, անցած ուղի ու քաղաքական կապիտալ ունեցող թեկնածուները քիչ են: «Րաֆֆի Հովհաննիսյանը, Հրանտ Բագրատյանն ու Պարույր Հայրիկյանն ունեն որոշակի քաղաքական կապիտալ: Նույնը չեմ կարող ասել մնացած թեկնածուների մասին»,- ասաց Սահակյանը:
Ըստ ՀՀԿ պատգամավորի վարկանշային կարելի է համարել հենց վերոնշյալ երեք թեկնածուներին` գործող նախագահի հետ միասին:
Ինչ վերաբերում է մի քանի ուժերի չմասնակցությանն այս ընտրություններին, ապա, Սահակյանի կարծիքով, յուրաքանչյուր ուժ իր քայլերի ու իմիջի համար ինքն է պատասխանատու:
«Իմիջի գործոնները կախված են տվյալ քաղաքական ուժերից, այլ ոչ թե՝ Հայաստանի Հանրապետական կուսակցությունից: Մենք գիտենք մի շարք պոտենցիալ թեկնածուների չառաջադրվելու որոշումների մասին, սակայն, ներեցեք, ՀՀԿ-ին դրանում պետք չէ մեղադրել»,-ասաց Սահակյանը:

О.Саакян: Каждая политическая сила несет ответственность за свои шаги
В предстоящих президентских выборах участвуют люди, достойные уважения. Такое мнение высказал сегодня в ходе встречи с журналистами депутат парламента от Республиканской партии Армения Ованнес Саакян.
Тем не менее, по мнению О.Саакяна, среди кандидатов мало людей, имеющих политический капитал и пройденный путь. «Определенный политический капитал есть у Раффи Ованнисяна, Гранта Багратяна и Паруйра Айрикяна. Чего нельзя сказать об остальных кандидатах», - сказал депутат.
Как отметил О.Саакян, рейтинговыми можно считать именно этих трех кандидатов вместе с действующим президентом Армении.
Что касается отказа от участия в выборах нескольких политических сил, то, по словам О.Саакяна, каждая сила сама несет ответственность за свои шаги и рейтинг.
«Факторы имиджа зависят от данной политической силы, а не от Республиканской партии Армении. Обвинять РПА в отказе ряда потенциальных кандидатов от участия в выборах не следует», - отметил депутат.