«Նախորդ ընտրությունների խնդիրները ազդեցություն չունեցան արդյունքների վրա»
«Նախորդ ընտրություններին որոշակի խնդիրներ կային ընտրացուցակների, անձնագրերում` կնիքների հետ կապված, որոնք սակայն էական ազդեցություն չունեցան ընտրությունների արդյունքների վրա»,- Aysor-ի հարցին, թե «ՀՀԿ-ն հայտարարում է, որ աննախադեպ, նախորդներից տարբերվող ընտրություններ է անցկացնելու, ինչո՞վ է տարբերվելու այս ընտրությունները նախորդներից, ի՞նչ խնդիրներ են արձանագրվել նախորդներին, որ այս դեպքում դրանք վերացվելու են, ասաց ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Ռուզան Մուրադյանը:
Նրա խոսքով` ընտրական գործընթացի կազմակերպման ողջ ընթացքում նախորդ ընտրություններում գրանցվեցին ընտրությունների կազմակերպման և անցկացման լավ արդյունքներ:
«Թե' նախընտրկան, թե' ընտրական և թե' հետընտրական փուլերը աչքի ընկան կազմակերպվածության բարձր մակարդակով. դա էին վկայում նաև միջազգային դիտորդների գնահատականներն ու կարծիքները»,- նշեց Ռ. Մուրադյանը:
Վերջինիս կարծիքով, առաջիկա ընտրությունները կապահովեն ավելի ակտիվ քաղաքացիական ակտիվություն, քանի որ յուրաքանչյուր քաղաքացի պետք է գիտակցի, որ ընտրում է մեր երկրի գերագույն հրամանատարին, և գնում է ընտրության այն գիտակցումով, թե ում է վստահելու առաջիկա 5 տարիներին իր երեխաների ապագան, իր ընտանիքների, ազգի և պետության ապահովությունը, կայունությունն ու զարգացումը:

Мурадян: Проблемы во время прошлых выборов не повлияли на их результаты
«Во время прошлых выборов были некоторые проблемы, связанные с избирательными списками и печатями в паспортах граждан, которые, тем не менее, не оказали существенного влияния на результаты выборов», - заявила в беседе с корреспондентом Aysor депутат парламента от фракции Республиканской партии Армении Рузанна Мурадян, отвечая на вопрос о том, какие проблемы должны быть устранены для проведения «беспрецедентных» выборов.
По словам депутата, во время парламентских выборов были зафиксированы хорошие результаты как в течение организации, так и проведения всего избирательного процесса.
«Высоким уровнем организованности отличались и предвыборный период, и процесс выборов, и поствыборный период. Об этом свидетельствуют также оценки и мнения международных наблюдателей», - отметила Р.Мурадян.
По ее мнению, предстоящие выборы обеспечат более высокий уровень гражданской активности, поскольку каждый должен осознавать, что выбирает Верховного главнокомандующего страны и идет на выборы со знанием того, кому следует доверить будущее своих детей и семьи, надежность, стабильность и развитие государства и народа в течение ближайших пяти лет.