Սաֆարյան. Իշխանափոխության մեր շանսը Րաֆֆի Հովհաննիսյանն է
«Մայիսին ներկայիս Նախագահի թիմը դիմում էր ժողովրդին և կոչ էր անում հավատալ, որ փոխեն, այսօր նույն ժողովուրդը ոչ մի ռեալ փոփոխություն չի տեսնում»,- այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց «Ժառանգություն» կուսակցության անդամ, նախկին պատգամավոր Ստյոպա Սաֆարյանը:
«Սերժ Սարգսյանն այսօր մի շարք հրապարակումներով ու սոցիալական հարցումներով փորձում է ցույց տալ, որ ունի նույն վարկանիշը, ինչ 2008-ին: Նման բան իհարկե չկա: Նրա կողքին չկա սատարող ԲՀԿ, չկա իշխանություն փոխանցող Քոչարյան և ընդհակառակը՝ կա այս տարիների վատ կառավարման փորձ և «Մարտի 1-ի» իրադարձություններ»,-ասաց Սաֆարյանը:
«Ժառանգություն» կուսակցության ներկայացուցիչը ավելացրեց, որ ժողովուրդն այսօր ծայրահեղ դժգոհ է, եթե իշխանություններին հաջողվի ընտրողներին ընտրատեղամաս բերել, ապա կհաջողվի հասնել ռեալ արդյունքների:
«Մենք այժմ հանդիպումներ ենք ունենում մարզային ակտիվիստների հետ և ես անձամբ եմ տեսնում, թե ինչպես է Րաֆֆի Հովհաննիսյանն ընդամենը 20-30 րոպեում կարողանում մարդկանց մեջ կոտրել հուսահատությունն ու անվստահությունը: Այսօր իշխանափոխության մեր միակ շանսը Րաֆֆի Հովհաննիսյանն է»,- ասում է Ստյոպա Սաֆարյանը:
Սաֆարյանն անդրադարձավ նաև ներկայիս նախագահի ընտրած կարգախոսին՝  «Դեպի ապահով Հայաստան»: Ըստ Սաֆարյանի՝ այն «ծայրահեղ վատն է» և հարիր կլիներ օրինակ ընդդիմադիր թեկնածուի: «Նրանք ևս մեկ անգամ են կրկնում, որ այժմ մենք անապահով Հայաստանում ենք ապրում»,-ասաց Սաֆարյանը:

Safarian: Our chance of power change is Raffi Hovannisian
“In May the President’s team called on the people to believe that there would be changes, but today the people do not see any real changes,” the member of Heritage Party, a former deputy of the parliament Styopa Safarian said at the meeting with journalists today.
“Serzh Sargsyan is trying to show through a number of publications and surveys that he has the same rating as in 2008. Of course, this is not the case. The supportive BHK (Prosperous Armenia Party) and Kocharian transferring power to him are no longer by his side, quite the opposite, there are poor management experience and the March 1 events,” Safarian noted.
According to him, the people are extremely discontented today, and if the authorities manage to take voters to the polls, they will achieve real results.
“We are currently holding meetings with regional activists. During those meetings, Raffi Hovannisian was able to break people’s despair and lack of confidence in 20-30 minutes. Today our only chance of power change is Raffi Hovannisian,” Styopa Safarian stated.
He spoke about the incumbent president’s slogan “Toward Secure Armenia”. Safarian described that slogan as “extremely bad”, saying that it would be more appropriate for an opposition candidate: “They repeat once again that we live in an insecure Armenia,” Safarian said.