ՊՆ. Հոսպիտալում ժամկետային զինծառայող է մահացել
Այսօր` 17.01.2013թ., ժամը 05:30-ին միոկարդի սուր ինֆարկտ հարցականով, թոքային զարկերակացողունի թրոմբոէմբոլիա հարցականով, սուր սիրտ-թոքային անբավարարություն ախտորոշմամբ Կենտրոնական կլինիկական զինվորական հոսպիտալում մահացել է ՀՀ ՊՆ N զորամասի ժամկետային զինծառայող Արմենակ Մանուչարի Մկրտչյանը: Այս մասին տեղեկանում ենք ՊՆ լրատվական ծառայությունից:
Փաստի առթիվ ՀՀ ՊՆ քննչական ծառայությունում ՀՀ քր. օր-ի 376 հոդ. 2-րդ մասով (անփույթ վերաբերմունքը ծառայության նկատմամբ, որն անզգուշությամբ առաջացրել է ծանր հետևանքներ) հարուցվել է քրեական գործ և կատարվում է նախաքննություն:
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը կիսում է ծանր կորստյան վիշտը և իր զորակցությունը հայտնում Արմենակ Մանուչարի Մկրտչյանի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:

Armenak Mkrtchian, a conscript of Unit N. of the Defense Ministry of Armenia, died today, on January 17, at 05:30 am in the Central Clinical Military Hospital. He was diagnosed with acute heart failure and pulmonary insufficiency, the press service of the Defense Ministry reported.
In connection with the fact, a criminal case was opened under Article 376 part 2 of the RA Criminal Code and an investigation was launched.
The Defense Ministry offers its condolences to the family, friends and fellow servicemen of Armenak Mkrtchian.