Իշխանությունը չի ցանկանա 80 տոկոս ձայն հավաքել և կբավարարվի 65-ով
«Գործող նախագահի հաղթանակը նախագահական ընտրություններում միանշանակ է, իսկ մնացյալ 7 թեկնածուները ընտրություններին մասնակցում են պարզապես մասնակցելու համար»: Լրագրողների հետ հանդիպմանը նման կարծիք հայտնեց քաղտեխնոլոգ Կարեն Քոչարյանը:
Նա կիսում է այն տեսակետը, որ ընտրություններին լինելու է նկարչություն, այս դեպքում, սակայն, նկարչությունը լինելու է հօգուտ ընդդիմության. «Կարծում եմ, որ իշխանությունը չի ցանկանա, որ 80 տոկոս հավաքի, այդ պատճառով էլ կբավարարվի` իր օգտին 65 տոկոս նկարելով»:
Քաղաքական դաշտում, Կ. Քոչարյանի խոսքերով, հարկավոր է սերնդափոխություն. «Պարտադիր չէ, որ նախագահական ընտրություններին, որպես թեկնածու, առաջադրվի կոնկրետ առաջնորդը: Չեմ հասկանում հատկապես այն թեկնածուների տրամաբանությունը, որ առաջադրվում են մի քանի անգամ, նույնիսկ սարդոստայն է կապել որոշ թեկնածուների և կուսակցությունների առաջնորդների վրա»:
Եզրափակելով խոսքը՝ Կ.Քոչարյանն ասաց, որ ներկան և ընտրությունների օրը լինելու է անհետաքրքիր, սակայն, ըստ նրա, ընտրություններից հետո հետաքրքիր զարգացումներ են սպասվում. «Սակայն ընդդիմությունը այդքան ներուժ չունի, որ հանրությանը դուրս հանի հրապարակ»:

Политтехнолог: Некоторые кандидаты покрылись паутиной
«Победа действующего президента Армении Сержа Саргсяна на предстоящих в феврале президентских выборах однозначна, остальные 7 кандидатов участвуют в выборах исключительно ради участия», - заявил сегодня журналистам политтехнолог Карен Кочарян.
По его словам, на выборах «будут рисоваться цифры». «Но цифры будут рисовать в пользу оппозиции. Считаю, что власти не желают набрать 80%, и ограничатся 65%», - сказал К.Кочарян.
Он также отметил, что политическому полю Армении требуется смена поколений. «Не понимаю тех кандидатов, которые уже баллотируются не в первый раз. Некоторые из них уже и паутиной покрылись», - отметил он.
Политтехнолог считает, что сам процесс выборов будет неинтересным, интересные развития ожидаются уже после выборов, «хотя у оппозиции нет той силы, что вывести народ на площадь».