Վիրահայերը սատարում են Սերժ Սարգսյանին
«Վիրահայերի միասնություն» ՀԿ-ն առաջիկա նախագահական ընտրություններում կպաշտպանի նախագահի թեկնածու, ՀՀ գործող նախագահ Սերժ Սարգսյանին: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտարարեց կազմակերպության ղեկավար, ԱԺ ՀՀԿ պատգամավոր Տաճատ Վարդապետյանը:
«Ես այս հայտարարությունն անում եմ բազմահազար վիրահայերի անունից: Իմ այս կարծիքն են արտահայտում նաև Ջավախքի բնակչության շրջանում տիրող տրամադրությունները»,- ասաց Տ. Վարդապետյանը:
Դիտարկմանը, թե խորհրդարանական ընտրությունների ժամանակ Ջավախքը ձեռնպահ մնաց որևէ կուսակցության պաշտպանելուց՝ Ջավախքի վերաբերյալ նախընտրական ծրագրերի կատարումից` դժգոհ լինելով իշխող կուսակցությունից, Տ. Վարդապետյանը չկիսեց այդ տեսակետը և ասաց. «Չեմ կիսում կարծիքը, որ ԱԺ ընտրություններին Ջավախքը ձեռնպահ էր, որովհետև կա տարեգրություն: Կոնկրետ մեր կազմակերպությունը նաև այն ժամանակ հայտարարել էր, որ սատարում է ՀՀԿ-ին: Այնպես որ, Ջավախքը ձեռնպահ չի եղել, և դրա դրսևորումը նաև Ջավախքի պատգամավորների ներկայացվածությունն է ՀՀԿ խմբակցությունում»:
Անդրադառնալով Վրաստանում հայազգի քաղբանտարկյալ Վահագն Չախալյանի հարցին` ԱԺ պատգամավորն ասաց, որ այդ թեմայով խոսել է Վրաստանի վարչապետ Իվանաշվիլիի հետ Հայաստան ժամանած Վրաստանի նորընտիր խորհրդարանի պատգամավոր Ռուսլան Պողոսյանի հետ. «Ինձ հավաստիացվեց, որ պարզապես ձգձգվում է, բայց անպայման լուծում է տրվելու»:

Georgian Armenians support Serzh Sargsyan
Unity of Georgian Armenians NGO will support the incumbent President, presidential candidate Serzh Sargsyan in the upcoming election, the NGO chairman, a deputy of Republican Party of Armenia (HHK) faction Tachat Vardapetian stated at the meeting with reporters today.
“I am making this statement on behalf of many thousands of Georgian Armenians. The sentiments among the population of Javakhk also reflect my opinion,” Vardapetian said.
In response to the remark that during the parliamentary elections Javakhk refrained from supporting any party, being displeased with the ruling party’s implementation of its pre-election programs related to Javakhk, Vardapetian did not share that opinion, saying: “Our organization said during the parliamentary elections that it backed HHK. Javakhk did not refrain from supporting that party, which is also evident from Javakheti deputies’s inclusion in HHK faction”.