Վիրահայերը սատարում են Սերժ Սարգսյանին
«Վիրահայերի միասնություն» ՀԿ-ն առաջիկա նախագահական ընտրություններում կպաշտպանի նախագահի թեկնածու, ՀՀ գործող նախագահ Սերժ Սարգսյանին: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտարարեց կազմակերպության ղեկավար, ԱԺ ՀՀԿ պատգամավոր Տաճատ Վարդապետյանը:
«Ես այս հայտարարությունն անում եմ բազմահազար վիրահայերի անունից: Իմ այս կարծիքն են արտահայտում նաև Ջավախքի բնակչության շրջանում տիրող տրամադրությունները»,- ասաց Տ. Վարդապետյանը:
Դիտարկմանը, թե խորհրդարանական ընտրությունների ժամանակ Ջավախքը ձեռնպահ մնաց որևէ կուսակցության պաշտպանելուց՝ Ջավախքի վերաբերյալ նախընտրական ծրագրերի կատարումից` դժգոհ լինելով իշխող կուսակցությունից, Տ. Վարդապետյանը չկիսեց այդ տեսակետը և ասաց. «Չեմ կիսում կարծիքը, որ ԱԺ ընտրություններին Ջավախքը ձեռնպահ էր, որովհետև կա տարեգրություն: Կոնկրետ մեր կազմակերպությունը նաև այն ժամանակ հայտարարել էր, որ սատարում է ՀՀԿ-ին: Այնպես որ, Ջավախքը ձեռնպահ չի եղել, և դրա դրսևորումը նաև Ջավախքի պատգամավորների ներկայացվածությունն է ՀՀԿ խմբակցությունում»:
Անդրադառնալով Վրաստանում հայազգի քաղբանտարկյալ Վահագն Չախալյանի հարցին` ԱԺ պատգամավորն ասաց, որ այդ թեմայով խոսել է Վրաստանի վարչապետ Իվանաշվիլիի հետ Հայաստան ժամանած Վրաստանի նորընտիր խորհրդարանի պատգամավոր Ռուսլան Պողոսյանի հետ. «Ինձ հավաստիացվեց, որ պարզապես ձգձգվում է, բայց անպայման լուծում է տրվելու»:

Грузинские армяне поддержат на выборах Сержа Саргсяна
Общественная организация «Объединение грузинских армян» поддержит на предстоящих президентских выборах кандидатуру действующего президента Сержа Саргсяна. Об этом заявил сегодня журналистам глава организации, депутат парламента от Республиканской партии Армении Тачат Вардапетян.
«Я заявляю об этом от имени многотысячных грузинских армян. Это мнение отражает также настроения среди армянского населения Джавахка», - сказал Т.Вардапетян.
На замечание о том, что во время парламентских выборов в Армении Джавахк воздержался от поддержки какой-либо политической силы из-за недовольства в связи выполнением правящей партией предвыборных программ по Джавахку, Т.Варадпетян отметил, что не разделяет это мнение.
«Наша организация и тогда заявляла, что поддерживает Республиканскую партию Армении. Посемуво время парламентских выборов Джавахк не оставался в стороне и проявлением этого является представленность депутатов из Джавахка в парламентской фракции РПА», - отметил Т.Вардапетян.