Այս տարի Հայաստանը նախագահելու է ԵԽ-ի նախարարների կոմիտեում
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է Հայաստանում Եվրոպայի խորհրդի գրասենյակի նորանշանակ ղեկավար Օլեքսանդր Պավլյուկին: Այս մասին տեղեկացնում են կառավարության լրատվական ծառայությունից:
Կառավարության ղեկավարը շնորհավորել է պարոն Պավլյուկին պաշտոնն ստանձնելու կապակցությամբ և մաղթել բեղմնավոր գործունեություն:
«Մենք կանենք հնարավոր ամեն ինչ, որպեսզի Դուք Հայաստանում Ձեզ լավ զգաք և Ձեր առաքելությունն իրականացնեք առանց որևիցե խոչընդոտի: Մենք շահագրգռված ենք դրանում, քանի որ Ձեր մանդատի շրջանակում իրականացվելիք ծրագրերը համապատասխանում են ՀՀ կառավարության ծրագրային փաստաթղթերին», - նշել է վարչապետը:
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար` Եվրոպայի խորհրդի նորանշանակ ղեկավարն ընդգծել է, որ այս տարի Հայաստանը նախագահելու է ԵԽ-ի նախարարների կոմիտեում, ինչը հնարավորություն կտա զարգացնել Երևանի և Ստարսբուրգի միջև համագործակցությունը: Նա պատրաստակամություն է հայտնել իր առաքելության շրջանակում աջակցել ՀՀ իշխանություններին ԵԽ-ում նախագահության և Հայաստան-Եվրոպայի խորհուրդ 2012-2014 թթ. Գործողությունների ծրագրի իրականացման առումով:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել համագործակցության գերակա ուղղությունների և հեռանկարների վերաբերյալ:

Т.Саркисян принял руководителя офиса Совета Европы в Армении
Премьер-министр Армении Тигран Саркисян сегодня принял новоназначенного руководителя офиса Совета Европы в Армении Олександра Павлюка. Об этом сообщает пресс-служба правительства Армении.
Тигран Саркисян поздравил Олександра Павлюка с назначением и пожелал ему плодотворной деятельности.
«Мы сделаем все возможное, чтобы Вы чувствовали себя в Армении хорошо и осуществляли свою миссию без каких-либо препятствий. Мы заинтересованы в этом, поскольку проводимые в рамках вашего мандата программы созвучны с правительственными программными документами», - сказал премьер.
Выразив благодарность за прием, руководитель офиса Совета Европы подчеркнул, что в этом году Армения будет председательствовать в совете министров СЕ, что позволит развить сотрудничество между Ереваном и Страсбургом. Он также выразил готовность в рамках своей миссии содействовать властям Армении в период председательства в Совете Европы и в плане реализации Программы действий Армения-Совет Европы на 2012-2014 гг.