Արման Մելիքյանը չի ցանկանում շարունակել քարոզարշավը
Քարոզչության երկրորդ օրը, լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց, որ լռությունը փախուստ է իրականությունից: Նախագահի թեկնածուն նշեց, որ խոսքը հատկապես մտավորականներին է վերաբերում:
Արման Մելիքյանն առայժմ հրաժարվում է շարունակել քարոզարշավը, քանի դեռ, նրա խոսքով, ընտրությունների օրինականության և իրավաչափության խնդիրը լուծված չէ: Նախագահի թեկնածուն ասաց, որ դիմել են ԿԸՀ՝ առաջարկելով հրապարակել Հայաստանից հեռացածների ցուցակը: Մելիքյանի խոսքով՝ ցուցակներում ընդգրկված 200-300 հազար ընտրողներ չեն մասնակցելու ընտրություններին, որովհետև Հայաստանում չեն:
«Վերջին ընտրությունները ցույց տվեցին, որ իրավիճակը չի փոխվել: Մենք չենք ուզում խաբել և մասնակցել քարոզարշավին, դա կլինի հերթական կեղծարարության կրկնությունը: Պետք է վերջապես հրաժարվենք ստից և կեղծիքից և թույլ տանք, որ ժողովուրդը իշխանություն ձևավորի»,- ասաց նա:
Մելիքյանը հավելեց, որ կհրաժարվի ընտրապայքարից, եթե ընտրությունների իրավաչափությունը չապահովվի:
Նախագահի թեկնածուն ասաց, որ իր թիմը չի ճանաչի ընտրությունների օրիանականությունը և Մելիքյանը կհեռանա ասպարեզից:

The presidential candidate Arman Melikian will be guided by the slogan “Do not keep silent!”
At a meeting with reporters held on the second day of election campaigning, he said that silence is an escape from reality. He stressed that the matter concerns first of all intellectuals.
Arman Melikian refuses to continue his election campaign for the time being because the problem of legality and legitimacy of elections is not solved. According to him, he had asked the Central Election Commission to release the list of people who left Armenia. Melikian said about 200-300 thousand voters included in the lists will not vote in the presidential election because they are not in Armenia.
“The last elections showed that the situation has not changed. We do not want to deceive anyone and to take part in the election campaign; it will be a repetition of falsifications. We must renounce lie and falsification and allow the people to form power,” he stated.
Melikian added that he will drop out of the presidential contest unless the legitimacy of the elections is ensured.