Րաֆֆի Հովհաննիսյանի կայքը հաքերային հարձակման է ենթարկվել
ՀՀ նախագահի թեկնածու Րաֆֆի Հովհաննիսյանի կայքը և ֆեյսբուքյան պաշտոնական էջը, բացի հիմնական տարբերակներից, ունենալու են նաև հայելային տարբերակներ, ինչը թույլ կտա պաշտպանել դրանք հաքերային հարձակումներից: Այդ մասին այսօր ասաց «Ժառանգություն» կուսակցության մամուլի քարտուղար Հովսեփ Խուրշուդյանը:
Նրա խոսքով՝ Ր. Հովհաննիսյանի կայքի վրա հաքերային հարձակում է եղել, բայց հաջողվել է վերացնել հետևանքները:
«Ժառանգության» մամուլի քարտուղարը նշեց, որ այս անգամ քարոզարշավը շատ ավելի ինտերակտիվ է լինելու և կապը ընտրողի հետ` ավելի բազմակողմանի. «Առաջին անգամ մեր նախընտրական պաստառի վրա մենք կիրառել ենք նաև QR կոդ, մենք կարծում ենք, որ անգամ 2012թ.-ի խորհրդարանական ընտրությունների հետ համեմատած այսօր հասարակությունը շատ ավելի է ինտեգրվել համացանցին, ավելացել է ֆեյսբուքի օգտատերերի թիվը: Այնպես որ ակտիվ աշխատելու ենք և կայքում, և ֆեյսբուքյան էջում»,- ասաց Հ. Խուրշուդյանը, ավելացնելով, որ Ր. Հովհաննիսյանին վերաբերող ինետրնետային բոլոր ռեսուրսների ինֆորմացիան թարմացվում է ամեն օր:
«Ժառանգության» մամուլի խոսնակը նշեց, որ կայքի միջոցով անընդհատ ստանում են ընտրողների նամակներ, որոնք հիմնականում բարեմաղթանքների կամ առաջարկությունների տեսքով են: Ինչ վերաբերում է «Ժառանգության» նախընտրական ծախսերին, ապա Խուրշուդյանի խոսքով, դրանք չեն գերազանցի օրենքի սահմանված թիվը. իրենք իրենց համար որպես սահման նշել են 100 մլն դրամը:
Հ. Խուրշուդյանը նաև խոսեց Ր. Հովհաննիսյանի նախընտրական կարգախոսի մասին. «Րաֆֆի Հովհահնիսյանի հետ հնարավոր է փոխել վիճակը երկրում»:

Raffi Hovannisian’s website attacked
In addition to their main versions, the website and the Facebook page of the presidential candidate Raffi Hovannisian will also have “mirror” versions, which will enable to protect them from hacker attacks, Heritage Party’s spokesman Hovsep Khurshudian said today.
In his words, Raffi Hovannisian’s website was attacked by hackers, but they have managed to eliminate the consequences.
According to H. Khurshudian, this time their election campaign is going to be much more interactive: “We have included QR code in our election poster for the first time, we believe that even compared with the 2012 parliamentary elections, today the Internet is more integrated into our society, the number of Facebook users has increased. So we will work actively on both the website and Facebook page,” Khurshudian said, adding that all Internet data about Raffi Hovannisian is updated on a daily basis.
He noted that the website constantly receives voters’ letters which contain mostly proposals and good wishes. As regards the pre-election expenditures of Heritage Party, according to H. Khurshudian, they will not exceed the limit set by the law – they are planning to spend a maximum of 100 million AMD.