Րաֆֆի Հովհաննիսյանի կայքը հաքերային հարձակման է ենթարկվել
ՀՀ նախագահի թեկնածու Րաֆֆի Հովհաննիսյանի կայքը և ֆեյսբուքյան պաշտոնական էջը, բացի հիմնական տարբերակներից, ունենալու են նաև հայելային տարբերակներ, ինչը թույլ կտա պաշտպանել դրանք հաքերային հարձակումներից: Այդ մասին այսօր ասաց «Ժառանգություն» կուսակցության մամուլի քարտուղար Հովսեփ Խուրշուդյանը:
Նրա խոսքով՝ Ր. Հովհաննիսյանի կայքի վրա հաքերային հարձակում է եղել, բայց հաջողվել է վերացնել հետևանքները:
«Ժառանգության» մամուլի քարտուղարը նշեց, որ այս անգամ քարոզարշավը շատ ավելի ինտերակտիվ է լինելու և կապը ընտրողի հետ` ավելի բազմակողմանի. «Առաջին անգամ մեր նախընտրական պաստառի վրա մենք կիրառել ենք նաև QR կոդ, մենք կարծում ենք, որ անգամ 2012թ.-ի խորհրդարանական ընտրությունների հետ համեմատած այսօր հասարակությունը շատ ավելի է ինտեգրվել համացանցին, ավելացել է ֆեյսբուքի օգտատերերի թիվը: Այնպես որ ակտիվ աշխատելու ենք և կայքում, և ֆեյսբուքյան էջում»,- ասաց Հ. Խուրշուդյանը, ավելացնելով, որ Ր. Հովհաննիսյանին վերաբերող ինետրնետային բոլոր ռեսուրսների ինֆորմացիան թարմացվում է ամեն օր:
«Ժառանգության» մամուլի խոսնակը նշեց, որ կայքի միջոցով անընդհատ ստանում են ընտրողների նամակներ, որոնք հիմնականում բարեմաղթանքների կամ առաջարկությունների տեսքով են: Ինչ վերաբերում է «Ժառանգության» նախընտրական ծախսերին, ապա Խուրշուդյանի խոսքով, դրանք չեն գերազանցի օրենքի սահմանված թիվը. իրենք իրենց համար որպես սահման նշել են 100 մլն դրամը:
Հ. Խուրշուդյանը նաև խոսեց Ր. Հովհաննիսյանի նախընտրական կարգախոսի մասին. «Րաֆֆի Հովհահնիսյանի հետ հնարավոր է փոխել վիճակը երկրում»:

Сайт кандидата в президенты Раффи Ованнисяна подвергся хакерской атаке
Сайт кандидата в президенты Армении, лидера партии «Наследие» Раффи Оаннисяна и его официальная страница в социальной сети Facebook будут иметь кроме основных вариантов также дополнительные, что позволит защищаться от хакерских атак. Об этом сообщил сегодня журналистам пресс-секретарь партии «Наследие» Овсеп Хуршудян.
По его словам, на сайт Раффи Ованнисяна была совершена хакерская атака, однако последствия удалось ликвидировать.
Пресс-секретарь «Наследия» отметил, что в этот раз предвыборная кампания будет более интенсивной и связь с избирателем – более многосторонней. «Впервые на нашем предвыборном постере мы использовали код QR, мы считаем, что даже по сравнению с парламентскими выборами 2012 года сегодня общество больше интегрировалось в сеть, увеличилось число пользователей Facebook. Мы будем активно работать и на сайте и на странице в сети Facebook», - сказал О.Хуршудян.
Он отметил, что на всех интернет-ресурсах Раффи Ованнисяна информация обновляется ежедневно.
Пресс-секретарь «Наследия» также сообщил, что они через сайт постоянно получают письма избирателей, в основном в форме пожеланий и предложений. Что касается предвыборных расходов партии «Наследие», то, по словам О.Хуршудяна, они не превысят установленный законом размер и определены в размере 100 млн. драмов.
О.Хуршудян обратился также к девизу кандидата в президенты – «Вместе с Раффи Ованнисяном можно изменить ситуацию в стране», отметив, что у лидера «Наследия» есть два девиза: «Это – возможно» и «Один раз – вместе».