Սոս Գիմիշյանը կսատարի Հրանտ Բագրատյանին (Տեսանյութ)
ՀԱԿ անդամ, «Քրիստոնեա-ժողովրդական վերածնունդ» կուսակցության նախագահ Սոս Գիմիշյանը «Ա1+»-ի հետ զրույցում ներողություն է խնդրել ժողովրդից:
«Մենք մեղավոր ենք: Ժողովուրդը հաղթել էր, մնում էր քաղաքական գործիչները ձևակերպեին, դե յուրե դարձնեին այդ հաղթանակը: Մենք դա չկարողացանք անել»,- ասաց նա։
Գիմիշյանը տապալում է համարում ԲՀԿ և ՀՅԴ ի հետ ՀԱԿ-ի համագործակցության փորձերը, քանի որ այդ երկու ուժերը երբեք էլ ընդդիմադիր չեն եղել:
Ընդդիմության և մասնավորապես ՀԱԿ-ի վերածնունդը Գիմիշյանը տեսնում է ժողովրդի հետ ազնիվ և շիտակ լինելու մեջ:
Գիմիշյանի ղեկավարած «Քրիստոնեա-ժողովրդական վերածնունդ» կուսակցությունը դեռևս չի պատրաստվում դուրս գալ ՀԱԿ-ից, սակայն ՀՀ նախագհի ընտրություններում սատարելու է ՀԱԿ պատգամավոր, «Ազատություն» կուսակցության նախագահ Հրանտ Բագրատյանին:

The leader of Christian-Democratic Rebirth Party Sos Gimishian apologized to the people in his interview with A1+ Television Company.
“We are to blame: the people had won, and there remained one thing for political figures to do – to formalize that victory, to make it de jure. We failed to do it,” Gimishian said.
Gimishian considers Armenian National Congress’s (HAK) attempts to cooperate with Prosperous Armenia Party (BHK) and ARF-Dashnaktsutyun as failed because these two political forces have never been opposition.
According to him, in order for the opposition, particularly for HAK, to undergo a revival, they should be honest and frank with the people.
The Christian Democratic Rebirth Party led by Gimishian has no intention of qutting HAK, but the party is going to endorse HAK faction’s deputy, Chairman of Freedom Party Hrant Bagratian in the upcoming presidential election.