Ադիբեկյան. Ընտրողների հետաքրքրության մակարդակն աճել է
«Սոցիոմետր» սոցիոլոգիական կենտրոնի վերջին հարցման ժամանակ 670 մարդ հրաժարվել է պատասխանել ՀՀ նախագահի ընտրություններին վերաբերող հարցերին՝ պատճառաբանելով, որ չի հետաքրքրվում քաղաքականությամբ: Այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը կենտորնի ղեկավար Ահարոն Ադիբեկյանն ասաց, որ հարցմանը մասնակցել է 1650 քաղաքացի:
Եթե ընտրությունները լինեին առաջիկա կիրակի օրը, ապա հարցվածների 72 տոկոսը կքվեարկեր Սերժ Սարգսյանի, 20 տոկոսը՝ Րաֆֆի Հովհաննիսյանի, 3,5-ական տոկոսը Հրանտ Բագրատյանի և Պարույր Հայրիկյանի օգտին:
Ահարոն Ադիբեկյանը նշեց, որ հարցման համար իրենց է դիմել Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության գլխավոր շտաբը:
Ահարոն Ադիբեկյանը նշեց, որ վերջին մեկուկես ամսվա ընթացքում ընտրողների հետաքրքրության մակարդակն աճել է 11 տոկոսով:

Adibekian: Interest of voters has grown
During the most recent survey carried out by “Sociometer” Sociological Center, 670 people declined to answer questions about the upcoming presidential election, explaining that they are not interested in politics. The Center’s Director Aharon Adibekian said at the meeting with reporters today that 1,650 people were surveyed.
If the election were held next Sunday, 72% of respondents would vote for Serzh Sargsyan, 20% for Raffi Hovannisian, 3.5% for Hrant Bagratian, and 3.5% for Paruyr Hayrikian.
Aharon Adibekian said that the central headquarters of Republican Party of Armenia asked them to conduct the survey.
It was also found that 89% of respondents know Serzh Sargsyan, 63% - Raffi Hovannisian, 50% - Paryur Hayrikian, 37% - Hrant Bagratian, 10% - Aram Harutyunian, 8% - Vardan Sedrakian, 8.5% - Arman Melikian, and 4% - Andreas Ghukasian.