Ադիբեկյան. Ընտրողների հետաքրքրության մակարդակն աճել է
«Սոցիոմետր» սոցիոլոգիական կենտրոնի վերջին հարցման ժամանակ 670 մարդ հրաժարվել է պատասխանել ՀՀ նախագահի ընտրություններին վերաբերող հարցերին՝ պատճառաբանելով, որ չի հետաքրքրվում քաղաքականությամբ: Այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը կենտորնի ղեկավար Ահարոն Ադիբեկյանն ասաց, որ հարցմանը մասնակցել է 1650 քաղաքացի:
Եթե ընտրությունները լինեին առաջիկա կիրակի օրը, ապա հարցվածների 72 տոկոսը կքվեարկեր Սերժ Սարգսյանի, 20 տոկոսը՝ Րաֆֆի Հովհաննիսյանի, 3,5-ական տոկոսը Հրանտ Բագրատյանի և Պարույր Հայրիկյանի օգտին:
Ահարոն Ադիբեկյանը նշեց, որ հարցման համար իրենց է դիմել Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության գլխավոր շտաբը:
Ահարոն Ադիբեկյանը նշեց, որ վերջին մեկուկես ամսվա ընթացքում ընտրողների հետաքրքրության մակարդակն աճել է 11 տոկոսով:

Опрос: За Сержа Саргсяна проголосовали бы 72% избирателей
Если бы выборы президента Армении состоялись в ближайшее воскресенье, то за действующего главы государства Сержа Саргсяна проголосовали бы 72% избирателей, Раффи Ованнисяна – 20%, за Гранта Багратяна и Паруйра Айрикяна – по 3,5%. Об этом заявил руководитель социологического центра «Социометр» Агарон Адибекян, представляя результаты опроса, в котором приняли участие 1650 респондентов.
Согласно результатам, кандидата в президенты Сержа Саргсяна знают 89/ опрошенных, Раффи Ованнисяна – 63%, Паруйра Айрикяна – 50%, Гранта Багратяна – 37%, Арама Арутюняна – 10%, Вардана Седракяна – 8%, Армана Меликяна – 8,5%, Андриаса Гукасяна – 4%.
А.Адибекян также отметил, что за последние полтора месяца уровень заинтересованности избирателей возрос на 11%.