Կենդանաբանական այգի. Ոչ կարգապահ աշխատակիցները կարգապահ դիմում են գրել
Բյուջեից 200 մլն դրամ, 101 աշխատակից, 207 տեսակի 1400 կենդանի: Այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ Երևանի կենդանաբանական այգու տնօրեն Ռուբեն Խաչատրյանը ներկայացրեց այս տվյալները:
Ռ. Խաչատրյանը նշանակվել է 2011 թ.-ի ապրիլի 15-ին, և այս ընթացքում այգու աշխատակիցներից մի քանիսը ազատվել են տնօրենի միջամտությամբ` թոշակային տարիք, կարգապահության խախտում, իսկ 31 աշխատակից` «իրենց դիմումի համաձայն»:
«Իրենց դիմումի համաձյան» աշխատանքից ազատվածները, ըստ տնօրենի, մշտապես խախտում էին այգու կարգապահությունը, ժամանակին չէին գալիս աշխատանքի, կամ իրենց ցանկացած ժամանակ գնում էին. այսպես 31 ոչ կարգապահ հին աշխատողներ:
Ոչ կարգապահ հին աշխատակիցները կարգապահ կերպով դիմում են գրել և ազատվել աշխատանքից: Ի դեպ նշեց, որ այգու տարածքում գործել են փոքր բիզնեսներ. վաճառել են սնունդ, ջրեղեն, գործել են սրճարաններ:
Այսօր էլ սնունդ, ջրեղեն, փոքրիկ սրճարաններ կան այգու տարածքում, սակայն հասույթը գնում է «այգու բյուջե», առևտուրը կազմակերպում է Կենդանաբանական այգին: Մոտ 40 հոգի ազատվել է աշխատանքից, համալրվել է 80 աշխատակիցներով:

We have a budget of 200 million AMD, 101 employees, and 1,400 animals of 207 species, Director of Yerevan zoo Ruben Khachatrian told reporters today.
He was appointed director of the zoo on 15 April 2011. Since then several employees of the zoo have been dismissed because of their age, disciplinary infractions, and 31 employees have filed applications for “voluntary termination of the contract”. These employees, according to the director, often broke discipline, did not come to work on time and left their workplace early. Those 31 employees filed their applications “in a disciplined manner” and were dismissed. By the way, it was mentioned that there were cafes on the grounds of the zoo, with food and drinks available.
The cafes, food and drinks are currently also available there, but the revenues are allocated for the “zoo budget”, the trade is now organized by the zoo.