1988 հանձնաժողովներում 15.331 հանձնաժողովի անդամ է նշանակվել
ԿԸՀ լրատվական բաժնից հաղորդում են, որ ՀՀ Ազգային ժողովում խմբակցություն ունեցող կուսակցությունները, կուսակցությունների դաշինքը մինչև 2013 թվականի հունվարի 24-ը` ժամը 18:00-ն, ՀՀ կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով պետք է ներկայացնեին տեղամասային ընտրական հանձնաժողովներում նշանակվող անդամների հայտերը: Սահմանված ժամկետում Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովում խմբակցություն ունեցող կուսակցությունները, կուսակցությունների դաշինքը ներկայացրել են իրենց հայտերը:
«Ժառանգություն» կուսակցության կողմից նշանակումներ չեն կատարվել 65 տեղամասային ընտրական հանձնաժողովներում, «Հայ Յեղափոխական դաշնակցություն» կուսակցության կողմից 51 տեղամասային ընտրական հանձնաժողովներում և «Հայ ազգային կոնգրես» կուսակցությունների դաշինքի կողմից 457 տեղամասային ընտրական հանձնաժողովներում:
«Օրինաց երկիր» կուսակցության, «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության և Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության կողմից նշանակումներ են կատարվել բոլոր տեղամասային ընտրական հանձնաժողովներում:
Ընդհանուր առմամբ թվով 1988 տեղամասային ընտրական հանձնաժողովներում որպես հանձնաժողովի անդամ պետք է նշանակվեին 15.904 քաղաքացիներ, սակայն նշանակվել են 15.331 քաղաքացիներ: Թափուր տեղերը ընտրական օրենսգրքով սահմանված կարգով և ժամկետներում կլրացվեն ընտրատարածքային ընտրական հանձնաժողովների նախագահների կողմից:

15,331 members appointed to 1,988 precinct commissions
According to the press service of CEC, that parties and the alliance of parties, which have their factions in the National Assembly, were required to submit to the CEC their bids for appointment of members to precinct election commissions by 24 January 2013, 6 pm. The parties and the alliance of parties, which have their factions in the NA, submitted their bids to the CEC within the set time limit.
Heritage Party did not appoint its members to 65 precinct election commissions, ARF-Dashnaktsutyun Party to 51 precinct commissions, and Armenian National Congress Alliance of Parties – to 457 precinct commissions.
Orinats Yerkir Party, Prosperous Armenia Party, and Republican Party of Armenia appointed members to all precinct election commissions.
15,904 citizens were supposed to be appointed as commission members in 1,988 precinct commissions, but 15,331 citizens were appointed. The vacant places will be filled by chairmen of the district election commissions in the order prescribed by the Electoral Code.