Հայրիկյանը նույնպես հացադուլ կանի, սակայն չի միանա Անդրեաս Ղուկասյանին
«ՀՀ նախագահ դառնալուց հետո անմիջապես աշխատանքներ եմ սկսելու բոլոր քաղաքական ուժերի հետ, և պատրաստելու ենք Սահմանադրական բարեփոխումների նոր փաթեթ, որտեղ գրված կլինի` ընտրազանգվածի բարձրացրած հարցը դրվելու է հանրաքվեի»,- լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ԱԻՄ առաջնորդ, ՀՀ նախագահի թեկնածու Պարույր Հայրիկյանը:
Նրա խոսքով` լինելու է բազմամանդանտ ընտրական համակարգ. «Բազմամանդատ ընտրական համակարգ որդեգրելու դեպքում Հայաստանը կբաժանվի 27 ընտրատարածքի, բոլոր ընտրատարածքներում բնակչությունը գրեթե իրար հավասար կլինեն:
Յուրաքանչյուրից կընտրվեն անհատապես կամ ընտրական միավորների միջոցով առաջադրված և առաջին երեք տեղերը գրաված թեկնածուները, մյուս թեկնածուներն իրավունք կունենան ընտրությունների արդյունքների ազդարարումից հետո մեկ շաբաթվա ընթացքում իրենց քվեները վերահասցեագրել իրենց համար նախընտրելի ընտրված թեկնածուներից որևէ մեկին»:
Անդրադառնալով նախագահի մեկ այլ թեկնածու Անդրիաս Ղուկասյանի հացադուլին՝ Պ. Հայրիկյանն ասաց, որ ինքը նույնպես հացադուլ է սկսում, սակայն` եռօրյա. «Հացադուլ եմ սկսում պայմանով, որ նա երեք օր հետո դուրս գա հացադուլից»,- ասաց նա` հավելելով, սակայն, որ զբաղվածությունից ելնելով, չի  կարող Ղուկասյանի հետ լինել:

Hayrikian also to go on hunger strike but not join Andrias Ghukasian
“Immediately after becoming the Armenian president, I will start to work with all political forces and draft a new package of Constitutional amendments. The package will stipulate that electorate-raised issues must be put to referendum,” the leader of National Self-Determination Union, presidential candidate Paruyr Hayrikian told reporters today.
According to him, a multi-seat electoral system will be introduced. “In case of such a system, Armenia will be divided into 27 electoral districts”.
Speaking about the hunger strike of another presidential candidate, Andrias Ghukasian, Paryur Hayrikian announced that he will also go on hunger strike, which will last only three days. “I will start my hunger strike on condition that he should end it in three days,” he said, adding that, however, his busy schedule prevents him from joining Ghukasian.