Ահարոն Ադիբեկյան. «Ընտրողների 5 տոկոսը կվաճառի իր ձայնը»
Առաջիկա նախագահական ընտրություններին Հայաստանում ազգաբնակչության հինգ տոկոսը կվաճառի իր ձայնը: Այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց սոցիոլոգ Ահարոն Ադիբեկյանը:
Սոցիոլոգն այսօր ներկայացրեց հունվարի 18-19-ը անցկացրած հարցմանը արդյունքները, որին մասնակցել է 1650 բնակիչ, 670  չափահաս բնակիչ քաղաքականությամբ չհետաքրքրվելու պատճառով չի մասնակցել հարցմանը:
Հարցման արդյունքներով առաջիկա ընտրություններում Սերժ Սարգսյանը ՀՀԿ-ից կստանա 20,7%, ԲՀԿ-ից` 4,2,%, ՀԱԿ-ից` 0,1%, «Ժառանգությունից»` 0,2%, ՀՅԴ-ից` 0,4%, ՕԵԿ-ից` 0,2% ձայն:
Ադիբեկյանը հավելեց, որ փաստորեն ոչ բոլոր հանրապետականներն են սատարում Սերժ Սարգսյանին:
ԲՀԿ-ի հիմնական ձայները կստանա նախագահի թեկնածու Րաֆֆի Հովհաննիսյանը:
Սոցիոլոգը հավելեց, որ Հովհաննիսյանը ՀՀԿ-ից կստանա 0,8%, ԲՀԿ-ից` 3,2%, ՀԱԿ-ից`0,5%, «Ժառանգությունից»` 1,7%, ՀՅԴ-ից`0,4%, ՕԵԿ-ից` 0,1%: Ինչ վերաբերում է Պարույր Հայրիկյանին, ապա նա ՀՀԿ-ից ստանում է 0,1%, ԲՀԿ-ից` 0,6%, ՀԱԿ-ից` 0,1%, «Ժառանգությունից»` 0,1%, ՀՅԴ-ից` 0,1%, ՕԵԿ-ից՝  0,1%:
Հրանտ Բագրատյանն ընտրություններին ՀՀԿ-ից ձայն չի ստանա, ԲՀԿ-ից կստանա 0,1%, ՀԱԿ-ից` 0,9%, «Ժառանգությունից»` 0,1%, ՀՅԴ-ից` 0,1%, ՕԵԿ-ից 0,1%:
Պարույր Հայրիկյանի օգտին ՀՀԿ-ից կքվեարկի 0,1 %, ԲՀԿ-ից` 0,6 %, ՀԱԿ-ից` 0,1 %, «Ժառանգությունից»` 0,1%, ՀՅԴ-ից` 0,1 %, ՕԵԿ-ից` 0,1 %:

Aharon Adibekian: 5% of voters will sell their votes
Five percent of the population will sell their votes in the upcoming presidential election in Armenia, sociologist Aharon Adibekian told reporters today.
He announced the results of the survey carried out on January 18-19 among 1,650 residents. 670 adults declined to participate in the survey, for the reason they take no interest in politics.
According to the survey, in the upcoming election Serzh Sargsyan will receive 20.7% of votes from Republican Party of Armenia (HHK), 4.2% from Prosperous Armenia Party (BHK), 0.1% from Armenian National Congress (HAK), 0.2% from Heritage Party, 0.4% from ARF-Dashnaktsutyun, and 0.2% from Rule-of-Law Country Party (OEK).
Adibekian said that in fact, not all members of HHK support Serzh Sargsyan.
The presidential candidate Raffi Hovannisian will collect most votes of BHK.
According to Adibekian, R. Hovannisian will receive 0.8% of votes from HHK, 3.2% from BHK, 0.5% from HAK, 1.7% from Heritage Party, 0.4% from ARFD, and 0.1% from OEK Party.
Hrant Bagratian will receive no votes from HHK, 0.1% of votes from BHK, 0.9% from HAK, 0.1% from Heritage Party, 0.1% from ARFD, and 0.1% from OEK.
Paruyr Hayrikian will receive 0.1% of votes from HHK, 0.6% from BHK, 0.1% from HAK, 0.1% from Heritage Party, 01.% from ARFD, and 0.1% from OEK.