Хотеть не вредно. Սերժ Սարգսյանը՝ թեկնածուներից մեկի ծրագրի մասին
«Ավելի շատ սուտ, քան նախընտրական շրջանում, երբեք չի շրջանառվում»,- Սպիտակում ընթացող նախընտրական հանդիպման ժամանակ այսպես պատասխանեց նախագահի թեկնածու Սերժ Սարգսյանը՝ արձագանքելով սպիտակցիներից մեկի դիտարկմանը, թե թեկնածուներից մեկի նախընտրական ծրագրում ամրագրված է, որ ինքը կարող է 300 մլրդ դրամով ավելացնել պետական բյուջեն:
«Մարդիկ են` խոսում են: Ինչպես ասում են ռուսները` «Хотеть не вредно»: Վնասակար ոչինչ դրանում ես չեմ տեսնում ...բայց ես չգիտեմ` իր ուժերը կբավարարի՞ դա անել, թե ոչ: Անգամ չգիտեմ՝ ով է այդ թեկնածուն, բայց այդ կարգի, այդ տիպի մարդիկ 2012 թ-ի բյուջեի հաստատման ժամանակ, երբ առաջ քաշվեց հավելյալ 100 մլրդ դրամ հավաքագրելու թեզը, առավոտից երեկո խոսում էին այն մասին, որ մենք չենք կարողանալու դա անել, այդ նպատակը կազդի թոշակների և աշխատավարձերի վրա... Տեսանք, որ ոչինչ էլ չեղավ ու ոչ ոք էլ չտուժեց»,- նշեց Սերժ Սարգսյանը:
Նա ընդգծեց, որ միշտ էլ հեշտ է ուրիշի փողերը հաշվել, ուրիշի թերությունները տեսնել ու ուրիշներին խորհուրդներ տալ.
«Ես չեմ ցանկանո՞ւմ, որ 300 մլրդ դրամ հավաքվի և գամ Սպիտակ, ասեմ, թե որքան շատ ծրագրեր կարող ենք իրականացրել»,- հետաքրքրվեց նախագահի թեկնածուն ու ևս մեկ անգամ կրկնեց.
«Ոչինչ չունեմ իրենց ասելու. դա ցանկությունից է, որ մեր երկիրը արագ զարգանա: Բայց միամիտների ժամանակն անցել է. որքան էլ ուզում են ասեն, մարդիկ տեսնում են՝ արդյոք դա հնարավո՞ր է, թե՞ ոչ»:

“TThere is no harm in wishing”: Sargsyan speaks about candidate’s program
“Lies are usually told more frequently in a pre-election period,” the presidential candidate Serzh Sargsyan said during his campaign meeting with voters in Spitak, when responding to a local resident’s remark that one of the presidential candidates promises in his election program to increase the state budget by 300 billion AMD.
“The Russians says: “There is no harm in wishing”. I can’t see any harm in what he says. But I don’t know if he is powerful enough to do it. I don’t even know who that candidate is, but during approval of the 2102 budget when a proposal was made to collect additional 100 billion AMD, this kind of people were saying from morning till night that we would fail to do it and this purpose will have an impact on pensions and wages… As you can see, no one has suffered,” Serzh Sargsyan said.
In his words, it is quite easy to count other people’s money, see others’ faults and give advice to others.
“We all want our country to develop rapidly. Yet naïve persons’ times are over. No matter what they say, people understand whether their promises are possible to keep or not”.