Хотеть не вредно. Սերժ Սարգսյանը՝ թեկնածուներից մեկի ծրագրի մասին
«Ավելի շատ սուտ, քան նախընտրական շրջանում, երբեք չի շրջանառվում»,- Սպիտակում ընթացող նախընտրական հանդիպման ժամանակ այսպես պատասխանեց նախագահի թեկնածու Սերժ Սարգսյանը՝ արձագանքելով սպիտակցիներից մեկի դիտարկմանը, թե թեկնածուներից մեկի նախընտրական ծրագրում ամրագրված է, որ ինքը կարող է 300 մլրդ դրամով ավելացնել պետական բյուջեն:
«Մարդիկ են` խոսում են: Ինչպես ասում են ռուսները` «Хотеть не вредно»: Վնասակար ոչինչ դրանում ես չեմ տեսնում ...բայց ես չգիտեմ` իր ուժերը կբավարարի՞ դա անել, թե ոչ: Անգամ չգիտեմ՝ ով է այդ թեկնածուն, բայց այդ կարգի, այդ տիպի մարդիկ 2012 թ-ի բյուջեի հաստատման ժամանակ, երբ առաջ քաշվեց հավելյալ 100 մլրդ դրամ հավաքագրելու թեզը, առավոտից երեկո խոսում էին այն մասին, որ մենք չենք կարողանալու դա անել, այդ նպատակը կազդի թոշակների և աշխատավարձերի վրա... Տեսանք, որ ոչինչ էլ չեղավ ու ոչ ոք էլ չտուժեց»,- նշեց Սերժ Սարգսյանը:
Նա ընդգծեց, որ միշտ էլ հեշտ է ուրիշի փողերը հաշվել, ուրիշի թերությունները տեսնել ու ուրիշներին խորհուրդներ տալ.
«Ես չեմ ցանկանո՞ւմ, որ 300 մլրդ դրամ հավաքվի և գամ Սպիտակ, ասեմ, թե որքան շատ ծրագրեր կարող ենք իրականացրել»,- հետաքրքրվեց նախագահի թեկնածուն ու ևս մեկ անգամ կրկնեց.
«Ոչինչ չունեմ իրենց ասելու. դա ցանկությունից է, որ մեր երկիրը արագ զարգանա: Բայց միամիտների ժամանակն անցել է. որքան էլ ուզում են ասեն, մարդիկ տեսնում են՝ արդյոք դա հնարավո՞ր է, թե՞ ոչ»:

Хотеть не вредно. Серж Саргсян о программе одного из кандидатов
«Никогда столько не лгут, как в предвыборный период», - заявил сегодня кандидат в президенты Армении, действующий президент Серж Саргсян в ходе встречи с избирателями в Спитаке, отреагировав на замечание одного из жителей, что в предвыборной программе одного из кандидатов говорится, что он увеличит государственный бюджет на 300 млрд. драмов.
«Как говорят русские – «Хотеть не вредно». Ничего вредного я в этом не вижу, пусть говорят… но не знаю, хватит ли у меня сил сделать это. Даже не знаю, кто этот кандидат, однако люди такого типа во время утверждения программы бюджета на 2012 год, когда встал вопрос сбора дополнительных 100 млрд. драмов, с утра до вечера говорили о том, что мы не сможем сделать этого, что это повлияет на пенсии и зарплаты… Как видите, ничего не произошло и никто не пострадал», - отметил Серж Саргсян.
Он подчеркнул, что всегда легко считать чужие деньги, видеть чужие недостатки и давать другим советы.
«Разве я не хочу, чтобы это 300 млрд. драмов были собраны? Приехать в Спитак и сказать вам, как много программ мы можем реализовать», - отметил кандидат в президенты.
«Мне нечего им сказать: это от желания, чтобы наша страна быстрее развивалась. Но времена наивных прошли, сколько бы не говорили, люди видят, можно это сделать или нет», - заявил Серж Саргсян.