ԿԸՀ-ն Ադրիաս Ղուկասյանին կոչ է անում դադարեցնել հացադուլը
Հայաստանի Հանրապետության կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովն իր մտահոգությունն է հայտնում Հանրապետության Նախագահի թեկնածու Անդրիաս Ղուկասյանի հացադուլի շարունակման վերաբերյալ, հատկապես նկատի ունենալով վերջին օրերին զանգվածային լրատվության միջոցներով տարածված տեղեկատվությունը` կապված պարոն Ղուկասյանի առողջական վիճակի վատթարացման հետ: Այս մասին տեղեկանում ենք ԿԸՀ-ից:
«Մտահոգ լինելով Հանրապետության Նախագահի թեկնածու Անդրիաս Ղուկասյանի առողջական վիճակով` հորդորում ենք պարոն Ղուկասյանին դադարեցնել հացադուլը և ձեռնարկել քայլեր առողջական վիճակի բարդացումներից խուսափելու համար:
Միաժամանակ, դիմում ենք Հայաստանի Հանրապետության առողջապահության նախարարությանը` Հանրապետության Նախագահի թեկնածուի առողջական վիճակը անհապաղ դարձնել մասնագիտական քննարկման առարկա և հայտնել մասնագիտական կարծիք»,-ասված է հաղորդագրության մեջ:

The Central Election Commission of Armenia expressed its concern over the prolonged hunger strike of the presidential candidate Andrias Ghukasian, taking also into account the mass media reports about the deterioration of Mr. Ghukasian’s health, Aysor.am was informed by the CEC.
“Being concerned about the presidential candidate Andrias Ghukasian’s health, we urge him to stop his hunger strike and take steps to avoid health complications”, the press release says.
At the same time CEC urged the Health Ministry to immediately examine the presidential candidate and express an expert opinion.