Արցախի ԱԳ նախարարը հանդիպեց «The HALO Trust» ղարաբաղյան ծրագրի ղեկավարին
Փետրվարի 8-ին Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Կարեն Միրզոյանն ընդունել է «The HALO Trust» բրիտանական ոչ կառավարական կազմակերպության ղարաբաղյան ծրագրի ղեկավար Նիք Սմարթին:
Հանդիպմանը, որը կրում էր ճանաչողական բնույթ, Նիք Սմարթը ներկայացրել է 2012 թվականին կազմակերպության կողմից կատարած աշխատանքները և 2013 թվականի անելիքները:
Կարեն Միրզոյանը երախտագիտություն է հայտնել «The HALO Trust»-ի ներկայացուցչին ԼՂՀ տարածքում մարդասիրական գործունեության համար՝ հավաստիացնելով, որ հանրապետության արտաքին գերատեսչությունը աջակցելու է կազմակերպության գործունեությանը:

Карен Мирзоян принял руководителя карабахской программы The HALO TRUST
8 февраля министр иностранных дел Нагорно-Карабахской Республики Карен Мирзоян принял руководителя карабахской программы британской неправительственной организации The HALO TRUST Ника Смарта.
В ходе встречи, носившей ознакомительный характер, Ник Смарт представил проделанную организацией в 2012 году работу и планы на 2013 год.
Карен Мирзоян поблагодарил представителя The HALO TRUST за гуманитарную деятельность на территории НКР, заверив, что внешнеполитическое ведомство республики окажет содействие организации.