Արցախի ԱԳ նախարարը հանդիպեց «The HALO Trust» ղարաբաղյան ծրագրի ղեկավարին
Փետրվարի 8-ին Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Կարեն Միրզոյանն ընդունել է «The HALO Trust» բրիտանական ոչ կառավարական կազմակերպության ղարաբաղյան ծրագրի ղեկավար Նիք Սմարթին:
Հանդիպմանը, որը կրում էր ճանաչողական բնույթ, Նիք Սմարթը ներկայացրել է 2012 թվականին կազմակերպության կողմից կատարած աշխատանքները և 2013 թվականի անելիքները:
Կարեն Միրզոյանը երախտագիտություն է հայտնել «The HALO Trust»-ի ներկայացուցչին ԼՂՀ տարածքում մարդասիրական գործունեության համար՝ հավաստիացնելով, որ հանրապետության արտաքին գերատեսչությունը աջակցելու է կազմակերպության գործունեությանը:

On February 8, Foreign Minister of the Nagorno Karabakh Republic Karen Mirzoyan received the Karabakh Program Manager of The HALO Trust British NGO, Nick Smart.
During the familiarization meeting, Nick Smart presented the organization’s activities in 2012 and its plans for the year of 2013.
Karen Mirzoyan expressed his gratitude to the representative of The HALO Trust for the humanitarian activity conducted in the NKR territory, assuring him that the Republic’s Foreign Ministry would support the organization, the press service of the NKR MFA reports.