Արթուր Բաղդասարյանը որևէ մեկից որևէ հրահանգ չի ստացել
Արթուր Բաղդասարյանը որևէ մեկից որևէ հրահանգ չի ստացել: ԱԺ ճեպազրույցի ժամանակ, պատասխանելով հարցին, թե Ա. Բաղդասարյանը Սերժ Սարգսյանից հարահանգ ստացե՞լ է, որ Գյումրիում հավաքներ է անցկացնում՝ կոչ անելով քվեարկել Ս. Սարգսյանի օգտին, ասաց ԱԺ «Օրինաց երկիր» խմբակցության պատգամավոր Հովհաննես Մարգարյանը:
«Մենք ունենք հուշագիր, ըստ որի, ՕԵԿ-ը պաշտպանում է Սերժ Սարգսյանի թեկնածությունը: Մենք ազատ ենք հանդիպելու մեր կուսակիցններին և հրահանգել, որ քվեարկեն Սերժ Սարգսյանի օգտին»,- ասաց Հ. Մարգարյանը՝ հավելելով, որ ՕԵԿ-ը ապացուցում է, որ կուռ ուժ է և կարող է մարդկանց հավաքել:
Նույն խմբակցության մեկ այլ պատգամավոր Մհեր Շահգելդյանն էլ ասաց, թե իրենք հանդիպումներ են ունենում բոլոր մարզերում և դրա մեջ որևէ տարօրինակ բան չկա:

Arthur Baghdasarian did not receive instructions from anyone
“Arthur Baghdasarian did not receive instructions from anyone”, the member of Orinats Yerkir (OEK) parliamentary faction Hovhannes Margarian said during a briefing in the National Assembly, when asked whether A. Baghdasarian had received any instructions from Serzh Sargsyan to call upon people to vote for S. Sargsyan during the rallies held in the city of Gyumri.
“We have a memorandum, according to which OEK supports Serzh Sargsyan’s candidacy. We are free to meet with members of our party and instruct them to vote for Serzh Sargsyan,” Margarian said.
Another member of OEK faction, Mher Shahgeldian said they have held meetings in all provinces and there is nothing strange about it.