Անդրիաս Ղուկասյան. ԿԸՀ որոշումը չի արտահայտում ժողովրդի կամքը
Հայաստանի ԿԸՀ-ի այսօրվա որոշումը` 2013թ․ նախագահական ընտրություններում հաղթող ճանաչել Սերժ Սարգսյանին, չի արտահայտում հանրության կամքը եւ ընդունելի չէ քաղաքացիների մեծամասնության համար։ Նման բովանդակությամբ հայտարարություն է տարածել նախագահի արդեննախկին թեկնածու Անդրիաս Ղուկասյանը:
«Կիսում եմ ԿԸՀ մոտ բողոքի ակցիայի մասնակիցների կարծիքը, որ այդ որոշումը առոչինչ է իր ընդունման պահից։
Կոչ եմ անում նախագահի թեկնածուներին, ովքեր համաձայն չեն շինծու ընտրություններում Սերժ Սարգսյանի կեղծ հաղթանակի հետ, միավորեն ուժերը ԿԸՀ որոշման անվավերությունը հաստատելու ուղղությամբ»,- հայտարարել է նա:

Andrias Ghukasian: CEC decision does not reflect popular will
Today’s decision of the Central Election Commission recognizing Serzh Sargsyan as the winner of the presidential election does not reflect popular will and is unacceptable to most citizens, says a statement issued by Andrias Ghukasian, the head of Radio Hay, a former presidential candidate.
“I share the opinion of protesters outside the CEC who say that the commission decision was null and void from the moment of its adoption.
I urge those presidential candidates who do not acknowledge Serzh Sargsyan’s victory in the fake election to join their efforts to confirm the invalidity of the CEC decision,” Ghukasian stated.