Անդրիաս Ղուկասյան. ԿԸՀ որոշումը չի արտահայտում ժողովրդի կամքը
Հայաստանի ԿԸՀ-ի այսօրվա որոշումը` 2013թ․ նախագահական ընտրություններում հաղթող ճանաչել Սերժ Սարգսյանին, չի արտահայտում հանրության կամքը եւ ընդունելի չէ քաղաքացիների մեծամասնության համար։ Նման բովանդակությամբ հայտարարություն է տարածել նախագահի արդեննախկին թեկնածու Անդրիաս Ղուկասյանը:
«Կիսում եմ ԿԸՀ մոտ բողոքի ակցիայի մասնակիցների կարծիքը, որ այդ որոշումը առոչինչ է իր ընդունման պահից։
Կոչ եմ անում նախագահի թեկնածուներին, ովքեր համաձայն չեն շինծու ընտրություններում Սերժ Սարգսյանի կեղծ հաղթանակի հետ, միավորեն ուժերը ԿԸՀ որոշման անվավերությունը հաստատելու ուղղությամբ»,- հայտարարել է նա:

Андреас Гукасян: Решение ЦИК Армении не отражает волю народа
Сегодняшнее решение Центральной избирательной комиссии Армении о признании победившим на президентских выборах Сержа Саргсяна не отражает волю народа и неприемлемо большинством граждан. Об этом говорится в заявлении, распространенном руководителем Radio Hay, бывшим кандидатом в президенты Армении Андреасом Гукасяном.
«Я разделяю мнение акции протеста у здания ЦИК Армении о том, что с момента его принятия это решение является ничтожным.
Призываю кандидатов в президенты, не согласных с победой Сержа Саргсяна на фиктивных выборах объединить усилия в направлении подтверждения недействительности решения ЦИК», - заявил Андриас Гукасян.