ԿԸՀ-ն ներկայացրեց ընտրությունների վերջնական արդյունքները
Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը հրապարակեց փետրվարի 18-ին կայացած նախագահական ընտրությունների վերջնական արդյունքները, ըստ որոնց կազմվեց նաև արձանագրություն:
Այսպիսով, ըստ ԿԸՀ-ի վերջնական արդյունքներն են՝  Հրանտ Բագրատյան՝ 2.15 %, Պարույր Հայրիկյան՝ 1.26 %, Րաֆֆի Հովհաննիսյան՝ 36.74 %, Անդրիաս Ղուկասյան՝ 0.57 %, Արման Մելիքյան՝ 0.26 %, Սերժ Սարգսյան 58.64 %, Վարդան Սեդրակյան՝ 0.42 %:
Այսպիսով, ըստ ԿԸՀ վերջնական արդյունքերի՝ ՀՀ նախագահ է ընտրվել Սերժ Սարգսյանը:
Նշենք, որ ԿԸՀ նախագահ Տիգրան Մուկուչյանի՝ ամփոփ տվյալները ներկայացնելու ողջ ընթացքում ԿԸՀ դիմաց հավաքված երիտասարդները վանկարկում էին «ամոթ» և «դադարեցրեք հանցագործությունը»:

CEC: Serzh Sargsyan elected president
The Central Election Commission of Armenia has published the official final data on the presidential election held in Armenia on February 18.
According to the results, Hrant Bagratian received 2.15% of the votes, Paruyr Hayrikian – 1.26%, Raffi Hovannisian – 36.74%, Andrias Ghukasian – 0.57%, Arman Melikian – 0.26%, Serzh Sargsyan – 58.64%, and Vardan Sedrakian – 0.42% of the votes.
Thus, based on the results announced by the CEC, Serzh Sargsyan has been elected President of the Republic of Armenia.