ԿԸՀ-ն ներկայացրեց ընտրությունների վերջնական արդյունքները
Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը հրապարակեց փետրվարի 18-ին կայացած նախագահական ընտրությունների վերջնական արդյունքները, ըստ որոնց կազմվեց նաև արձանագրություն:
Այսպիսով, ըստ ԿԸՀ-ի վերջնական արդյունքներն են՝  Հրանտ Բագրատյան՝ 2.15 %, Պարույր Հայրիկյան՝ 1.26 %, Րաֆֆի Հովհաննիսյան՝ 36.74 %, Անդրիաս Ղուկասյան՝ 0.57 %, Արման Մելիքյան՝ 0.26 %, Սերժ Սարգսյան 58.64 %, Վարդան Սեդրակյան՝ 0.42 %:
Այսպիսով, ըստ ԿԸՀ վերջնական արդյունքերի՝ ՀՀ նախագահ է ընտրվել Սերժ Սարգսյանը:
Նշենք, որ ԿԸՀ նախագահ Տիգրան Մուկուչյանի՝ ամփոփ տվյալները ներկայացնելու ողջ ընթացքում ԿԸՀ դիմաց հավաքված երիտասարդները վանկարկում էին «ամոթ» և «դադարեցրեք հանցագործությունը»:

ЦИК: Президентом Армении избран Серж Саргсян
Центральная избирательная комиссия Армении обнародовала окончательные официальные данные голосования на выборах президента республики.
Согласно результатам, за действующего президента Сержа Саргсяна проголосовали 58,64% избирателей.
Экс-глава МИД, председатель оппозиционной партии "Наследие" Раффи Ованнисян набрал 36,74% голосов.
Бывший премьер-министр, лидер оппозиционной партии "Свобода" Грант Багратян получил 2,15% голосов, глава партии "Объединение "Национальное самоопределение" Паруйр Айрикян - 1,26%, экс-глава МИД Нагорного Карабаха Арман Меликян - 0,26%, политолог Андриас Гукасян - 0.57%, специалист по эпосу Вардан Седракян - 0,42%.
Отметим, что перед зданием ЦИК продолжается акция протеста группы гражданских активистов и студентов, которые протестуют против итогов голосования.