Ժառանգության իսկական ձայները երևացին ԱԺ ընտրություններին
«Ցանականում եմ, որ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը խելամիտ գտնվի և վերջ տա այս ինտրիգներին»,- սա ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի ցանկությունն է՝ կապված հետընտրական զարգացումների հետ:
Շարունակելով խոսքը՝ ԱԺ նախագահն ասաց, որ որևէ հիմք չկա` Ր.Հովհաննիսյանը հայտարարում է, թե ինքն է ընտրված նախագահ. «Ես այն կարծիքին եմ և կարծիքս չեմ փոխել, որ 539 000 ձայները զարմացրել են իրենց, և իրական ձայները եղել են ԱԺ ընտրությունների ստացած արդյունքը, որ հաղթահարել են 5 տոկոսի շեմը»,- ասաց նա և ավելացրեց, որ Ր. Հովհաննիսյանը ստացել է ողջ ընդդիմության ձայները:
Հ.Աբրահամյանն ասաց, որ պետք է հասկանալ, որ ստեղծվել է մի ձևաչափ, որտեղ Ր.Հովհաննիսյանը դարձավ ընդդիմության միասնական թեկնածու: «Ես պետք է նրան խնդրեմ, որ նա այդ ձայները ճիշտ օգտագործի ՝ ի շահ մեր պետության, մեր պետականության՝ տանելով երկիրն առաջ»,- եզրափակեց խոսքը ԱԺ նախագահը:
Պետք է իրականության հետ հաշվի նստել: ԱԺ նախագահը  Ր.Հովհաննիսյանին խորհուրդ է տալիս երկնային կյանքից իջնել. «Եթե իրենք իրենց թույլ են տալիս ասել, որ ընտրված նախագահ են, դա ասում է իրենց զարմանքի մասին: Ճիշտ կլինի, որ Հովհաննիսյանը պարզապես շնորհավորի Ս.Սարգսյանին»:

“I want Raffi Hovannisian to be sensible and stop all these intrigues,” National Assembly Speaker Hovik Abrahamian said, when discussing the post-election developments.
In his words, there is no reason to believe that Raffi Hovannisian is President elect, even though the Heritage leader claims that he has been elected. “I am of the opinion that 539 thousand votes given to Hovannisian came as a surprise to them,” Abrahamian noted, adding that R. Hovannisian received the votes of the whole opposition.
According to H. Abrahamian, such a format has formed that R. Hovannisian has become the single candidate of the opposition. “I urge him to use those votes correctly – for the benefit of our country and statehood, leading our country forward,” the National Assembly speaker stated.