Աբրահամյան. Վարչապետի փոփոխության հարցը չի քննարկվել
«Մենք բազմիցս ասել ենք, որ լինելու են փոփոխություններ՝ բոլոր ոլորտներում, այդ թվում՝ կառավարությունում, բայց դա չի նշանակում, որ դա կոնկրետ վերաբերում է վարչապետի փոփոխությանը»,- ասուլիսի ժամանակ, անդրադառնալով ՀՀ վարչապետի փոփոխության չարչրկված թեմային, այս մասին ասաց ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը:
Նա ասաց, որ Նախագահի հետ հանդիպման ժամանակ չի քննարկվել կառավարության հարցը. «Որևէ նման հարց չի քննարկվել. Մենք խոսել ենք ԱԺ-ի հարցերի մասին, և ոչ թե գնացել ենք քննարկելու Կառավարությունը»,- ասաց ԱԺ նախագահը՝ հավելելով, թե վարչապետի փոփոխության մասին դեռ շուտ է մտածել, քանի որ առաջիկայում կան ավագանու ընտրություններ:
Շարունակելով թեման՝ Հ. Աբրահամյանը նշեց, որ ՀՀ Նախագահի երդմնակալությունից հետո շատ բան պարզ կլինի և միևնույն ժամանակ ասաց. «Ես համոզված եմ, որ Սերժ Սարգսյանը շատ ճիշտ որոշում կկայացնի»,- ասաց նա՝ չբացառելով, որ վարչապետի փոփոխություն չի լինի:

О.Абрамян: Вопрос смены премьер-министра не обсуждался
«Мы неоднократно заявляли, что изменения будут во всех сферах, в том числе и в правительстве, однако это не значит, что речь идет конкретно о смене премьера», - заявил сегодня журналистам председатель парламента Армении Овик Абраамян.
Касаясь этой темы, О.Абраамян отметил, что во время встречи с президентом вопрос правительства не обсуждался. «Такой вопрос не обсуждался. Мы говорили о Национальном Собрании», - сказал О.Абраамян. По его словам, пока рано думать о смене премьер-министра, поскольку в ближайшее время предстоят выборы в Совет старейшин.
Спикер парламента отметил, что после инаугурации президента Армении, многое проясниться. «Я уверен, что Серж Саргсян примет очень правильное решение», - сказал О.Абраамян. При этом он добавил, что не исключает также, что премьер-министр останется на своем посту.