Հովիկ Աբրահամյանը Րաֆֆիին առաջարկում է բարեփոխումների ծրագրով հանդես գալ
«Թե ինչո՞ւ է կոշտացնում իրավիճակը Րաֆֆի Հովհաննիսյանը, հարցրեք իրենից, ես գիտեմ, որ մենք հաղթել ենք, մեր թեկնածուին քվեարկել է 861 հազար քաղաքացի: Ես նաև հարգում եմ Րաֆֆի Հվհաննիսյանին ձայն տված քաղաքացիներին, սակայն նրանք նույնպես պետք է հարգեն»,- ԱԺ-ում ասուլիսի ժամանակ այս մասին հայտարարեց խորհրդարանի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը:
Բոլոր քաղաքական ուժերը, ԱԺ նախագահի խոսքերով, այդ թվում Րաֆֆի Հովհաննիսյանը, պետք է ընդունեն պարտությունը, շնորհավորեն Սերժ Սարգսյանին. «Իսկ նա պետք է իշխանություններին, նախագահին առաջարկի բարեփոխումների ծրագիր: Ես կարող եմ ասել, որ մենք պատրաստ ենք ցանկացած ողջամիտ առաջարկ քննարկել»:
Շարունակելով խոսքը՝ Հ.Աբրահամյանն ասաց, որ ո'չ պետության, ո'չ էլ ժողովրդի շահերից չի բխում կոշտացումը, «պետք է պարզապես միասին նստել, բանակցել, քննարկել»:

NA speaker: We are prepared to discuss any reasonable proposal
The Speaker of Armenia’s National Assembly Hovik Abrahamian said that all the political forces, including Raffi Hovannisian, should accept their defeat in the presidential election and congratulate President Serzh Sargsyan.
“Raffi Hovannisian should propose a program of reforms to the authorities and president. We are prepared to discuss any reasonable proposal,” H. Abrahamian told reporters today.
In his words, a tough position is not in the interest of the country and people. “We need to sit down, talk, and hold discussions,” he noted.