Ստոմատոլոգները օրական վճարելու են 2 700 դրամ. Շա՞տ է, թե քի՞չ
Երևան քաղաքում օրական ստոմատոլոգները հարկ են վճարելու 2 700 դրամ, շա՞տ է, թե քի՞չ»,- այսօր ասուլիսի ժամանակ հարց բարձրացրեց ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Վարդան Այվազյանը` անդրադառնալով արտոնագրային վճարների խնդրին:
Երեք ամիս, նրա խոսքով, քննարկվել է արտոնագրային վճարների մասին օրենքը և միակ մարդը, ով բարձրացրել է արտոնագրային վճարների շրջանակներում ստոմատոլոգների հարցը` եղել է Գալուստ Սահակյանը:
«Ժառագություն» խմբակցության պատգամավոր Թևան Պողոսյանն իր հերթին նշեց, որ կարևոր է, թե ովքեր են մասնակցում այդ քննարկումներին, վերջինիս մեխանիզմը աշխատում է, սակայն գալիս է ժամանակը և օրենքը չի աշխատում:
Նրա խոսքով, Արտոնագրային վճարների մասին օրենքից հետո ստոմատոլոգիական կլինիկաներ են փակվել և պետք է օրենքը քննարկել` այդ մարդկանց խնդիրները հաշվի առնելով:
Վ.Այվազյանն ընդգծեց, որ Հայաստանում ստոմատոլոգիական կլինիկաների առաջարկն ավելի է, քան պահանջարկը. ՀՆԱ-ի հետ համեմատած ավելի է հարյուր անգամ:

Dentists shall pay 2,700 AMD daily. Is it a large or small sum?
“In Yerevan, dentists shall pay a tax of 2,700 AMD daily. Is it a large or small sum?” Chairman of the National Assembly Standing Committee on Economic Affairs Vardan Aivazian asked a question at the press conference today, when discussing license payments.
In his words, the Law on License Payments was discussed for three months, with Galust Sahakian being the only person who raised the problem of dentists in connection with license payments.
For his part, the deputy of Heritage parliamentary faction Tevan Poghosian stressed the importance of participants in a discussion, noting that some laws are enacted, but later do not work.
He said dental clinics have begun to close after the Law on License Payments was adopted so the law should be examined, taking these people’ problems into account.
Vardan Aivazian stressed that in Armenia the supply of dental clinics’ services considerably exceeds the demand.