Սեդրակ Քոչարյանը չի պատրաստվում մասնակցել Երևանի ավագանու ընտրություններին
Սեդրակ Քոչարյանը չի պատրաստվում մասնակցել Երևանի ավագանու ընտրություններին: Yerkir.am-ի հետ զրույցում ասել է ՀՀ 2-րդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի գրասենյակի ղեկավար Վիկտոր Սողոմոնյանը:
Նույն աղբյուրի փոխանցմամբ` ԲՀԿ խմբակցության քարտուղար Նաիրա Զոհրաբյանն էլ ԲՀԿ ցուցակը Ս. Քոչարյանի գլխավորելը աբսուրդ է որակեց: Նա նաև վստահեցրել է, որ այդ տեղեկատվությունը կոնկրետ մեկ կենտրոնից ուղղորդվող, «գցված» ապատեղեկատվություն է:
Դիտարկմանը, թե հնարավո՞ր է ցուցակը գլխավորի ՄԱԿ ղեկավար, ԱԺ ԲՀԿ խմբակցության պատգամավոր Գուրգեն Արսենյանը, Ն. Զոհրաբյանը նշել է, որ այդ հարցին չի կարող պատասխանել և որ առաջիկա երկու-երեք օրերի ընթացքում ԲՀԿ-ի ցուցակը պարզ կլինի:

Sedrak Kocharian not going to run in elections to Council of Elders
Sedrak Kocharian is not going to run in the upcoming elections to the Yerevan Council of Elders, Yerkir.am was informed by Victor Soghomonian, spokesman for the second Armenian President Robert Kocharian.
According to the source, the secretary of “Prosperous Armenia Party” (BHK) parliamentary faction Ms. Naira Zohrabian called the rumors that S. Kocharian will be included in the BHK list of candidates an “absurdity”. In her words, such information is spread and by the same center.
When asked whether it is possible that the leader of United Labor Party, member of BHK faction Gurgen Arsenian will lead the BHK list, she found it difficult to answer that question, saying that the party list will be complete in 2-3 days.