Սերժ Սարգսյանն ընդունել է Իրակլի Ալասանիային
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է պաշտոնական այցով Հայաստան ժամանած Վրաստանի պաշտպանության նախարար Իրակլի Ալասանիային: Այս մասին հայտնում են Նախագահի մամուլի գրասենյակից:
Նախագահը ողջունել է հյուրին և ընդգծել, որ Հայաստանը հետաքրքրված է Վրաստանի հետ հարաբերությունների զարգացմամբ, որին զգալիորեն նպաստում են տարբեր մակարդակի փոխայցելությունները:
Նախարար Իրակլի Ալասանիան ՀՀ նախագահին տեղեկացրել է իր հայ գործընկերոջ հետ այսօր ունեցած հանդիպման արդյունքների մասին, որի ընթացքում քննարկվել են ռազմական ոլորտում երկու երկրների միջև համագործակցության խորացմանը վերաբերող հարցեր:
Վկայակոչելով Վրաստանի վարչապետ Բիձինա Իվանիշվիլիի կառավարության մոտեցումներն ու որդեգրած քաղաքականությունը՝ Իրակլի Ալասանիան շեշտել է, որ Վրաստանի առաջնահերթությունների մեջ է եղբայրական Հայաստանի հետ ռազմավարական բնույթի հարաբերություններ զարգացնելը:

President receives defense minister of Georgia
Armenian President Serzh Sargsyan received today Georgian Defense Minister Irakli Alasania who is on an official visit to Armenia.
Welcoming the guest, S. Sargsyan said Armenia is interested in developing its relationship with Georgia, to which mutual visits at various levels contribute, the presidential press service reported.
Alasania informed Serzh Sargsyan about the results of the meeting with his Armenian counterpart Seyran Ohanian, noting that issues related to deepening cooperation of the two countries in the military sphere were discussed at the meeting.
Pointing out the approaches and policy of the Georgian government led by Prime Minister Bidzina Ivanishvili, the Georgian defense minister stated that the development of strategic relations with brotherly Armenia is among Georgia’s priorities.