ՀՀ փոխվարչապետը ներկայացրեց Շիրակի նորանշանակ մարզպետին
ՀՀ փոխվարչապետ, տարածքային կառավարման նախարար Արմեն Գեւորգյանն այսօր Շիրակի մարզպետարանի աշխատակազմին, համայնքների, մարզային կառույցների ղեկավարներին ներկայացրեց նորանշանակ մարզպետ Ֆելիքս Ցոլակյանին: Այս մասին տեղեկացնում են Տարածքային կառավարման նախարարությունից:
Փոխվարչապետը շնորհավորել է Ֆելիքս Ցոլակյանին պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ և աշխատանքային հաջողություններ մաղթել: Նա վստահություն է հայտնել, որ նորանշանակ մարզպետը, համագործակցելով մարզի համայնքների ղեկավարների հետ, իր փորձն ու գիտելիքները կծառայեցնի առկա խնդիրների լուծմանը, իր ներդրումը կունենա մարզի սոցիալ-տնտեսական զարգացման գործում:
Ա. Գևորգյանը նշել է, որ մարզում առկա խնդիրները գտնվում են կառավարության ուշադրության կենտրոնում, և համատեղ արդյունավետ աշխատանքը, ընթացիկ և առաջիկա ծրագրերի հաջող իրականացումը էապես կնպաստի դրանց լուծմանը:
Փոխվարչապետն այնուհետեւ խորհրդակցություն է անցկացրել մարզպետարանում: Քննարկվել են մարզում իրականացվող ծրագրերի ընթացքին վերաբերող հարցեր: Անդրադարձ է եղել նաև «Գլենդել Հիլզ» ընկերության կողմից շինարարների նկատմամբ պարտավորությունների կատարման խնդրին:

Deputy Prime Minister of Armenia, Minister of Territorial Administration Armen Gevorgian introduced today the newly-appointed Governor of Shirak province Felix Tsolakian to the staff of the regional administration and the heads of communities and regional structures, the Ministry of Territorial Administration reports.
The deputy prime minister congratulated F. Tsolakian on the assumption of his duties and wished him success. He expressed confidence that the new governor will contribute to the socioeconomic development of Shirak province.
According to Armen Gevorgian, the problems of Shirak are at the center of the government’s attention and effective joint work and successful implementation of current and future projects will help solve these problems.
Then the deputy prime minister held a consultation, during which issues related to the implementation of regional programs were discussed.