Արշակ Սադոյանն առաջարկ ունի Սերժ Սարգսյանի և Րաֆֆի Հովհաննիսյանի համար
«Ազգային ժողովրդավարների դաշինք» կուսակցության նախագահ Արշակ Սադոյանը Սերժ Սարգսյանին և Րաֆֆի Հովհաննիսյանին առաջարկում է ստեղծված իրավիճակից դուրս գալու համար կատարել սահմանադրական փոփոխություններ: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց Ա. Սադոյանը:
«Առաջարկում եմ ԱԺ-ն դարձնել երկպալատանի, որի առաջին պալատը բաղկացած կլինի միայն համամասնական կարգով ընտրված պատգամավորներից, իսկ երկրորդը՝ մարզերից մեծամասնական կարգով ընտրված պատգամավորներից և սփյուռքի ներկայացուցիչներից»,- ասաց Արշակ Սադոյանը:
Ա. Սադոյանի խոսքով` ՍԴ-ն ոչ մեծ բողոքների առկայության դեպքում այլ որոշում չի ընդունի և խնդրի լուծման միակ ճանապարը սահմանադրական փոփոխություններ կատարելն է:

Chairman of National Democrats’ Alliance Party Arshak Sadoyan has his proposal for Serzh Sargsyan and Raffi Hovannisian: he proposes implementing constitutional reforms as a way out of the current situation. Sadoyan made this statement at a meeting with reporters today.
“I propose that the National Assembly of Armenia should become a bicameral parliament, with one chamber composed of deputies elected under the proportional system and the second chamber – of deputies elected from provinces under the majoritarian system and representatives of the Diaspora,” Sadoyan said.
He expressed an opinion the Constitutional Court will not adopt some other decision in case of few complaints so constitutional amendments are the only way to deal with the problem. He added that the probability of his proposal’s adoption is 50/50.