Քաշքշուկ ՍԴ-ում. Պարոն Մուկուչյա՛ն, դուք հանցագործ եք, մի՛ արդարացեք
Այս խոսքերով դատարանի միջանցքում Տիգրան Մուկուչյանի ճեպազրույցն ընդհատեց քաղաքացիական ակտիվիստ Կարեն Հարությունյանը:
«Հարգելի լրագրողներ, այս մարդուն հանցագործ կներկայացնեք: Ընտրություն կեղծելը հանցագործություն է»,- բղավեց Կարեն Հարությունյանը:
Տեղում հավաքվածները փորձեցին հանդարտեցնել նրան, սակայն նա շարունակեց բղավել, ասելով, որ սա իր տեսակետն է ու նա չի պատրաստվում այն լուռ արտահայտել: Արդյունքում տեղի ունեցավ քաշքշուկ:
«Ես եկա ասեցի, որ նա հանցագործ է: Ինձ էլ ասում են՝ կամաց խոսա: Ինչի՞ կամաց խոսամ: Էլի եմ ասում՝ Տիգրան Մուկուչյանը հանցագործ է: Ամբողջ միջադեպը սա էր»,- լրագրողներին ասաց Կարեն Հարությունյանը:
Նշենք, որ այս պահին Սահմանադրական դատարանում նիստը նախատեսված կարգի համաձայն ընդմիջվել է: Բոլոր կողմերը, այդ թվում Տիգրան Մուկուչյանն ու Կարեն Հարությունյանը, լքել են դատարանի տարածքը:

Инцидент в здании КС: Мукучяна назвали преступником
«Вы преступник, господин Мукучян, не оправдывайтесь». С этими словами брифинг председателя ЦИК в Конституционном суде прервал гражданский активист Карен Арутюнян.
«Уважаемые журналисты, представьте этого человека в качестве преступника. Фальсификация выборов – это преступление», - кричал К.Арутюнян.
Присутствующие там люди попытались его успокоить, однако он кричал, говорил, что это его позиция, и он не намерен молчать. В результате, произошла потасовка.
«Я сказал, что он преступник. Мне отвечают – говори тихо. Зачем мне говорить тихо? Тигран Мукучян – преступник», - сказал К.Арутюнян журналистам.