Քաշքշուկ ՍԴ-ում. Պարոն Մուկուչյա՛ն, դուք հանցագործ եք, մի՛ արդարացեք
Այս խոսքերով դատարանի միջանցքում Տիգրան Մուկուչյանի ճեպազրույցն ընդհատեց քաղաքացիական ակտիվիստ Կարեն Հարությունյանը:
«Հարգելի լրագրողներ, այս մարդուն հանցագործ կներկայացնեք: Ընտրություն կեղծելը հանցագործություն է»,- բղավեց Կարեն Հարությունյանը:
Տեղում հավաքվածները փորձեցին հանդարտեցնել նրան, սակայն նա շարունակեց բղավել, ասելով, որ սա իր տեսակետն է ու նա չի պատրաստվում այն լուռ արտահայտել: Արդյունքում տեղի ունեցավ քաշքշուկ:
«Ես եկա ասեցի, որ նա հանցագործ է: Ինձ էլ ասում են՝ կամաց խոսա: Ինչի՞ կամաց խոսամ: Էլի եմ ասում՝ Տիգրան Մուկուչյանը հանցագործ է: Ամբողջ միջադեպը սա էր»,- լրագրողներին ասաց Կարեն Հարությունյանը:
Նշենք, որ այս պահին Սահմանադրական դատարանում նիստը նախատեսված կարգի համաձայն ընդմիջվել է: Բոլոր կողմերը, այդ թվում Տիգրան Մուկուչյանն ու Կարեն Հարությունյանը, լքել են դատարանի տարածքը:

Scuffle in Constitutional Court: “Mr. Mukuchian, you are a criminal”
Civil activist Karen Harutyunian cried these words, interrupting the Central Election Commission Chairman Tigran Mukuchian’s briefing in the lobby of the RA Constitutional Court.
“Dear reporters, present this man as a criminal. Election rigging is a crime,” Karen Harutyunian shouted.
Those present tried to calm him down, but K. Harutyunian continued shouting, insisting that it was his viewpoint and he was not going to keep silent. A scuffle broke out.
“I only said he is a criminal. I was told to lower my voice. Why should I lower my voice? I repeat: Tigran Mukuchian is a criminal,” Karen Harutyunian told the reporters.
A break was then announced in the sitting of the Constitutional Court. Everyone, including T. Mukuchian and K. Harutyunian, left the Court grounds.