Րաֆֆի Հովհաննիսյանի ձայները ընդդիմադիր հատվածի ձայներն են
«Հայաստանում պարտված կողմը չի ընդունում նախագահական ընտրությունների արդյունքերը. դա այդպես էր 1996 թ.-ին, 2003 թ.-ին և 2008 թ.-ին. Յուրաքանչյուրը փորձում է բողոքարկել արդյունքները իրենց մոտ եղած գործիքակազմով»,- այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ անդրադառնալով հայաստանյան հետընտրական զարգացումներին՝ ասաց քաղաքագետ Ալեքսանդր Իսկանդարյանը:
Նա նշեց, որ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը այս ընտրություններում բավականին շատ ձայներ է հավաքել, սակայն դա ոչ միայն նրա ընտրազանգվածն է, այլ՝ ողջ ընդդիմադիր զանգվածինը:
«Րաֆֆի Հովհաննիսյանը հավաքեց բողոքողների ձայները: Այդ ձայները հավաքել է ոչ թե Րաֆֆին, այլ հակասերժը կամ հակասարգսյանը»,- նշեց նա:
Ա. Իսկանդարյանը նշեց, որ ամեն ինչ ավարտվելու է ապրիլի 9-ին՝ ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի երդմնակալությամբ:

“In Armenia, the defeated party always disputes the results of the presidential election, as was the case in 1996, 2003, and 2008. And each tries to dispute the results by using a set of tools at his disposal,” political scientist Alexander Iskandarian told reporters, when discussing the post-election developments in the country.
He said Raffi Hovannisian collected quite a few votes in the last presidential election, but these were the votes of not only his voters, but also those of opposition voters.
“Raffi Hovannisian collected the protest votes. These votes were collected by anti-Serzh, rather than by Raffi,” Alexander Iskandarian noted.
He expressed an opinion that everything will end with Armenian President Serzh Sargsyan’s inauguration on April 9.