Րաֆֆի Հովհաննիսյանին Երևանի քաղաքապետ է տեսնում երևանցիների 1 %-ը
1066 երևանցիների 60 տոկոսը Երևանի քաղաքապետ է տեսնում Տարոն Մարգարյանին, 1 %-ը՝ Րաֆֆի Հովհաննիսյանին` միայն 1 տոկոսը: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ներկայացնելով «Երևանցիները Երևանի մասին» հարցման արդյունքները՝ ասաց Gallup International Association հայկական գրասենյակի տնօրեն Արամ Նավասարդյանը:
«Գագիկ Ծառուկյանին քաղաքապետ է տեսնում հարցվածների 17 %-ը, Կարեն Կարապետյանին` 3 %-ը, իսկ Արմեն Ռուստամյանին, Արմեն Մարտիրոսյանին, Գուրգեն Արսենյանին և Րաֆֆի Հովհաննիսյանին` 1-ական %: Հարցվածների 6 %-ը դժվարացել է պատասխանել այս հարցին, 4 %-ը ոչ մեկին չի տեսնում քաղաքապետի պաշտոնում, իսկ 5 %-ը այլ քաղաքապետ է ուզում»,- ասաց Ա. Նավասարդյանը:

60% of Yerevan residents would vote for Taron Margarian
Of 1,066 Yerevan residents surveyed, 60% said they would vote for Taron Margarian, and only 1% said they would vote for Raffi Hovannisian. Director of Gallup International Association Armenia Office Aram Navasardian announced this data, when presenting the results of Yerevan Residents about Yerevan survey at a meeting with reporters today.
According to the survey, Gagik Tsarukian would receive 17% of the votes, Karen Karapetian – 3%, Armen Rustamian, Armen Martirosian, Gurgen Arsenian, and Raffi Hovannisian would receive 1% each. 6% of respondents declined to answer the question, 4% said they would not vote for anyone, and 5% said they would vote for another person.