Հովհաննիսյան. Երբ ոստիկանապետի խիղճը տանջի, այդ ժամանակ էլ վրան կտեղադրվի
«Ես չպետք է խոսեի վրանի մասին, քանի որ դա իմ խնդիրը չէր: Ես երբևե վրանի կամ ծածկի պահանջ չեմ ներկայացրել: Դա առաջին հերթին ոստիկանության պարտականություն է` ապահովելու քաղաքացիների, տվյալ դեպքում` իմ առողջությունը և անվտանգությունը»,- Ազատության հրապարակում ընթացող ասուլիսի ժամանակ հայտարարեց հացադուլ հայտարարած նախագահի նախկին թեկնածու Րաֆֆի Հովհաննիսյանը:
Նա ողջունեց այն քաղաքացիներին, ովքեր այսօր ցանկացել են իր գլխավերևում ծածկ տեղադրել. «Սա պետք է աներ ոստիկանությունը, սակայն չարեց: Քանի դեռ ՀՀ ոստիկանապետ Վլադիմիր Գասպարյանը չի հայտարարել, որ անհրաժեշտ է վրան տեղադրել, վրան չի տեղադրվի: Երբ նրա խիղճը տանջի, թող հայտարարի, և այդ ժամանակ էլ վրան կտեղադրվի»:
Ր. Հովհաննիսյանը հավաստիացրեց՝ ոչ մի դեպքում թույլ չի տալու, որ քաղաքացիները և ոստիկանները իրար դեմ դուրս գան:

Hovannisian: Tent will be pitched when police chief’s conscience awakes
“It is not my task to speak about setting up a tent here. I did not demand that a tent or awning be set up. It is the responsibility of the police to ensure the security and health of citizens, in this case – my security and health,” the leader of Heritage Party, ex-presidential candidate Raffi Hovannisian said during the open-air press conference in Liberty Square today.
He hailed the citizens who wanted to put up an awning for him today. “The police should have done it, but they didn’t. The tent will not be pitched until the Police Chief Vladimir Gasparian makes a statement about it. When his conscience awakes, he will say that and the tent will be set up,” Hovannisian said.
Heritage Party leader assured those present that he will never allow citizens and police to clash with each other.