Հովհաննիսյան. Երբ ոստիկանապետի խիղճը տանջի, այդ ժամանակ էլ վրան կտեղադրվի
«Ես չպետք է խոսեի վրանի մասին, քանի որ դա իմ խնդիրը չէր: Ես երբևե վրանի կամ ծածկի պահանջ չեմ ներկայացրել: Դա առաջին հերթին ոստիկանության պարտականություն է` ապահովելու քաղաքացիների, տվյալ դեպքում` իմ առողջությունը և անվտանգությունը»,- Ազատության հրապարակում ընթացող ասուլիսի ժամանակ հայտարարեց հացադուլ հայտարարած նախագահի նախկին թեկնածու Րաֆֆի Հովհաննիսյանը:
Նա ողջունեց այն քաղաքացիներին, ովքեր այսօր ցանկացել են իր գլխավերևում ծածկ տեղադրել. «Սա պետք է աներ ոստիկանությունը, սակայն չարեց: Քանի դեռ ՀՀ ոստիկանապետ Վլադիմիր Գասպարյանը չի հայտարարել, որ անհրաժեշտ է վրան տեղադրել, վրան չի տեղադրվի: Երբ նրա խիղճը տանջի, թող հայտարարի, և այդ ժամանակ էլ վրան կտեղադրվի»:
Ր. Հովհաննիսյանը հավաստիացրեց՝ ոչ մի դեպքում թույլ չի տալու, որ քաղաքացիները և ոստիկանները իրար դեմ դուրս գան:

Р.Ованнисян: Палатку установят, когда у главы полиции проснется совесть
«Говорить об установке палатки должен не я, поскольку это не моя задача. Я никогда не представлял требования установить палатку или навес. Это в первую очередь обязанность полиции обеспечивать безопасность и здоровье граждан, в данном случае мое», - об этом заявил сегодня в ходе пресс-конференции на площади Свободы в Ереване лидер партии «Наследие», бывший кандидат в президенты Армении Раффи Ованнисян.
Он приветствовал граждан, которые сегодня хотели установить для него навес. «Это должна была сделать полиция, однако не сделала. Пока начальник полиции Владимир Гаспарян не заявил о том, что нужно установить палатку, палатка не будет установлена. Когда у него проснется совесть, пусть тогда и заявит, и палатка будет установлена», - сказал Р.Ованнисян.
Лидер партии «Наследие» заверил, что ни в коем случае не позволит, чтобы граждане и полицейские вышли друг против друга.