«Ժառանգությունը» վրանի հարցով կդիմի պատկան մարմիններին
Այսօր ժամը 17-ին կայանալիք Րաֆֆի Հովհաննիսյանի ասուլիսից հետո «Ժառանգություն» կուսակցության ներկայացուցիչները Ազատության հրապարակում վրան կտեղադրեն: Այս մասին ոստիկանների հետ բանակցություններից հետո լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց ԱԺ «Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար Ռուբիկ Հակոբյանը:
Ինչպես ավելի վաղ Aysor.am-ը տեղեկացրել էր, ժառանգականները փորձել էին վրան տեղադրել հացադուլ հայտարած Րաֆֆի Հովհաննիսյանի գլխավերևում, սակայն ոստիկանները խոչընդոտել են: Իսկ ահա քաղաքապետարանից հայտնել էին, որ թույլատրվում է տեղադրել ոչ թե վրան, այլ` ծածկ:
«Մինչ այդ պատրաստվում ենք դիմել պատկան մարմիններին` քաղաքապետարան, մշակույթի նախարարություն` մի քանի ֆորմալություններ ճշտելու համար»,- ասաց Ռ. Հակոբյանը` հավելելով, թե իրավական տեսակետից իրենք ճիշտ են ու կարող են տեղադրել, սակայն չեն ցանկանում ոստիկանության հետ բախում ունենալ:

Hakobian: Tent will be set up after Raffi Hovannisian’s press conference
Members of Heritage Party will set up a tent in Liberty Square after Raffi Hovannisian’s press conference scheduled for 5 pm today, the head of Heritage parliamentary faction Ruben Hakobian told reporters today, following the negotiations with policemen.
Earlier Aysor.am was informed that Heritage members tried to set up a tent for the hunger-striking party leader Raffi Hovannisian in Liberty Square, but the police prevented them from doing it. The Yerevan municipality representatives said later that the municipality allows setting up an awning, not a tent.
“Prior to the, we are going to apply to the competent bodies – the city municipality and the Ministry of Culture to clarify some formalities,” R. Hakobian said, adding that they are right from a legal point of view and they may set up a tent, but they do not want to clash with the police.