«Ժառանգությունը» հանրահավաքներ կանցկացնի մինչև ապրիլի 10-ը
Քաղաքապետարանն ի գիտություն է ընդունել «Ժառանգություն» կուսակցության վարչության փոխնախագահ Արմեն Մարտիրոսյանի իրազեկումն այն մասին, որ մինչև ապրիլի 10-ն Ազատության հրապարակում կուսակցությունը կարող է հանրահավաք անցկացնել: Այս մասին տեղեկանում ենք Երևանի քաղաքապետարանի պաշտոնական կայքից:
Նկատենք, որ մինչև այս, քաղաքապետարանն ի գիտություն էր հանրահավաքներ անկցանել մինչև մարտի 20-ը , ապա` ևս մի քանի օր` ընդմիջումներով:
Հիշեցնենք, որ փետրվարի 18-ին կայացած նախագահական ընտրություններից հետո «Ժառանգություն» կուսակցության առաջնորդ, նախագահի նախկին թեկնածու Րաֆֆի Հովհաննիսյանը, ով չի ընդունում իր պարտությունն ընտրություններում, մարտի 10-ից անժամկետ հացադուլ է հայտարարել Ազատության հրապարակում, որտեղ գրեթե ամեն օր անցկացնում է նաև բացօթյա ասուլիսներ:
Նշենք, որ այսօր Ազատության հրապարակում ժամը 17-ին նախատեսված է Հովհաննիսյանի հերթական հանրահավաքը կամ, ինչպես ինքն է ասում, «հաղթահավաքը»:

Heritage to stage rallies until April 10
The Yerevan Municipality took note of the application of Heritage Party deputy chairman Armen Martirosian who informed the municipality that their party will hold rallies in Liberty Square of Yerevan until April 10, according the official website of Yerevan Municipality.
Prior to that, the municipality had received other notices of Heritage Party about holding rallies until late March.
The leader of Heritage Party Raffi Hovannisian took second place in the February 18 presidential election. He, however, refuses to admit his defeat and on March 10 he went on indefinite-term hunger strike in Liberty Square where he has given open-air press conferences almost every day.