Րաֆֆի. Ամեն կուսակցություն իր շահն ունի. Միասնական ցուցակ չկազմվեց
«Ամեն մեկն ազատ է իր մոտեցումը բանեցնելու: Ես ներկա կլինեմ բաց խորհրդի բոլոր նիստերին, պատրաստ եմ լսել բոլոր առաջարկները: Երբ առաջին տասը նիստը կայանա, այդ ժամանակ կամփոփեմ և համալիր մոտեցում կտամ»,- Ազատության հրապարակում ասուլիսի ժամանակ, խոսելով Նիկոլ Փաշինյանի առաջարկած ստվերային կառավարության ստեղծմանը և կազմին, ասաց հացադուլավոր Րաֆֆի Հովհաննիսյանը:
Ի դեպ, նախկին թեկնածուի խոսքով` այն ոչ թե ստվերային է, այլ` լուսավոր կառավարություն:
Խոսելով Երևանի ավագանու ընտրություններին «Ժառանգության», ինչպես նաև` ընդդիմադիր այլ ուժերի` միասնական ցուցակով հանդես գալու մասին` Ր. Հովհաննիսյանն ասաց, որ իրենք փորձել են մեծ դաշինք կազմել, սակայն ամենատարբեր պատճառներով դա չի ստացվել, իսկ ինչ վերաբերում է «Ժառանգության» ցուցակին, ապա Հովհաննիսյանն ասաց, որ իրենց ցուցակը կներկայացվի ուրբաթ օրը:
«Ժողովորդը պահանջում է միասնություն, սակայն ամեն կուսակցություն ունի իր շահը, և այդ պատճառով էլ միասնական կերպով այդպես էլ չստացվեց մասնակցել»,- եզրափակեց խոսքը Ր. Հովհաննիսյանը:

Ованнисян: Каждая партия преследует свои цели. Достичь согласия не удалось
«Каждый свободен в представлении своего подхода. Я буду присутствовать на всех заседаниях открытого совета, готов выслушать все предложения. После первых десяти заседаний будут обобщены итоги и представлен комплексный подход», - заявил сегодня в ходе пресс-конференции на площади Свободы в Ереване лидер партии «Наследие» Раффи Ованнисян, касаясь предложения Никола Пашиняна о формировании состава теневого правительства.
Лидер партии «Наследие» отметил, что это «не теневое, а светлое правительство».
Обратившись к участию партии «Наследие», а также других оппозиционных сил в выборах Совета старейшин Еревана единым списком, Р.Ованнисян заявил, что они пытались создать большой блок, однако по различным причинам этого не удалось сделать. Что касается списка партии «Наследие», то Раффи Ованнисян сообщил, что он будет представлен в пятницу.
«Народ требует единства, однако каждая партия преследует свои интересы и по этой причине так и не удалось прийти к согласию об участии единым списком», - резюмировал лидер партии «Наследие».