Րաֆֆի. Ամեն կուսակցություն իր շահն ունի. Միասնական ցուցակ չկազմվեց
«Ամեն մեկն ազատ է իր մոտեցումը բանեցնելու: Ես ներկա կլինեմ բաց խորհրդի բոլոր նիստերին, պատրաստ եմ լսել բոլոր առաջարկները: Երբ առաջին տասը նիստը կայանա, այդ ժամանակ կամփոփեմ և համալիր մոտեցում կտամ»,- Ազատության հրապարակում ասուլիսի ժամանակ, խոսելով Նիկոլ Փաշինյանի առաջարկած ստվերային կառավարության ստեղծմանը և կազմին, ասաց հացադուլավոր Րաֆֆի Հովհաննիսյանը:
Ի դեպ, նախկին թեկնածուի խոսքով` այն ոչ թե ստվերային է, այլ` լուսավոր կառավարություն:
Խոսելով Երևանի ավագանու ընտրություններին «Ժառանգության», ինչպես նաև` ընդդիմադիր այլ ուժերի` միասնական ցուցակով հանդես գալու մասին` Ր. Հովհաննիսյանն ասաց, որ իրենք փորձել են մեծ դաշինք կազմել, սակայն ամենատարբեր պատճառներով դա չի ստացվել, իսկ ինչ վերաբերում է «Ժառանգության» ցուցակին, ապա Հովհաննիսյանն ասաց, որ իրենց ցուցակը կներկայացվի ուրբաթ օրը:
«Ժողովորդը պահանջում է միասնություն, սակայն ամեն կուսակցություն ունի իր շահը, և այդ պատճառով էլ միասնական կերպով այդպես էլ չստացվեց մասնակցել»,- եզրափակեց խոսքը Ր. Հովհաննիսյանը:

“Everyone is free to take their approach. I will attend all sittings of the open council and listen to all the proposals. Following the first ten sittings, I will sum up the results and adopt a complex approach,” Raffi Hovannisian said at the press conference in Liberty Square, when discussing the HAK faction deputy Nikol Pashinian’s proposal regarding the formation of a shadow government and its composition.
In Raffi Hovannisian’s words, it is not a shadow government, but a bright one.
As regards the participation of Heritage Party led by R. Hovannisian and other opposition forces as a single list in the upcoming elections to Yerevan Council of Elders, Raffi Hovannisian said they had tried to establish an alliance, but failed to do it for a number of reasons. He announced that Heritage will present its list on Friday.
“The people demand unity, but each party has its interests and for this reason we have failed to run in the election in unity,” R. Hovannisian said in conclusion.