«Եթե Ս. Սարգսյանն ու Ր. Հովհաննիսյանը հանդիպեն՝ գաղտնիքներ կբացահայտվեն»
Ստեղծված քաղաքական իրավիճակը բավականին ծանր է ու կարող է պայթյունավտնագ լինել: Այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ նման կարծիք հայտնեց ՀԿԿ առաջին քարտուղար Ռուբեն Թովմասյանը:
Անդրադառնալով Ազատության հրապարակում տեղի ունեցող հանրահավաքներին ու Րաֆֆի Հովհաննիսյանի հացադուլին՝ Թովմասյանն ասաց, որ այցելել է նախագահի նախկին թեկնածուին ու հետաքրքրվել նրա առողջությամբ: Սակայն, Թովմասյանի խոսքով, ՀԿԿ-ն ու «Ժառանգությունը» գաղափարական տարաձայնություններ ունեն: ՀԿԿ-ն առաջին քարտուղարն ասաց նաև, որ հացադուլ անելը նախագահի թեկնածուին սազական չէ:
ՀԿԿ առաջին քարտուղարը մտահոգություն հայտնեց Րաֆֆի Հովհաննիսյանի հայտարարության վերաբերյալ, թե միայն իր դիակի վրայով Սերժ Սարգսյանը կանցնի պարտականությունների կատարմանը, նա նշեց. «Հովհաննիսյանին խելացի մարդ եմ համարում, կարծում եմ, նա հենց այնպես ոչինչ չէր ասի»:
Թովմասյանը քիչ հավանական է համարում պաշոնական տվյալներով ընտրություններում 1-ին ու 2-րդ տեղերը զբաղեցրած թեկնածուների հանդիպումը Ազատության հրապարակում, քանի որ «կարող են մի շարք գաղտնիքներ բացահայտվել»:
Բանախոսը նշեց, թե ստեղծված իրավիճակը ոչ մի լավ բանի չի բերի ու միևնույն է տառապելու է ժողովուրդը: Նրա խոսքով՝ հավաքվածներին կառավարելը հեշտ բան չէ, ինչ-որ պահի ժողովուրդը կարող է անկառավարելի դառնալ. «Իշխանությունները, այժմ էլ ունակ են գնդակահարել խաղաղ ժողովրդին»:

“Secrets will be revealed if Sargsyan and Hovannisian meet”.
The present political situation is difficult and may even become explosive, the leader of the Communist Party of Armenia Ruben Tovmasian stated at the meeting with journalists today.
Speaking about the rallies that Heritage party leader Raffi Hovannisian has been staging in Liberty Square and his hunger strike, R. Tovmasian said he had visited the ex-presidential candidate and inquired about his health. In his words, there are ideological divisions between the Communist Party of Armenia and Heritage Party. Tovmasian then noted that a hunger strike is unbecoming to a presidential candidate.
He expressed concern about Raffi Hovannisian’s remark that Serzh Sargsyan will assume office only over his dead body. “I think Hovannisian a clever man, he never speaks idly,” Tovmasian stressed.
He considered it unlikely that the presidential candidates who, according to official data, took first and second place in the election will meet in Liberty Square because “a number of secrets be revealed”.
The speaker noted that no good will come of the current situation and that the people will eventually suffer. In his words, it is not easy to control demonstrators and at some point people may get out of control.