Ո՞վ է նա. Քրիստոս ներկայացած, երկու անգամ դատապարտված «ԱԺ ահաբեկիչը»
Այսօր Ազգային ժողովի շենք դանակով ներխուժած Վրեժ Վանիկի Գալստյանը նախկինում երկու անգամ դատված է եղել:
Aysor.am-ի տեղեկություններով` նրան մեղադրանք է առաջադրվել խուլիգանություն կատարելու համար: 2011թ. սեպտեմբերի 13-ին` ժամը 13:00-ի սահմաններում, նա և Սարավան համայնքի Սարալանջ գյուղի բնակիչներ Ռաֆիկ Հրաչյայի Մանուկյանը, Բագրատ Հրաչյայի Մանուկյանը, Վանիկ Հակոբջանի Գալստյանը, Հրաչյա Ռաֆիկի Մանուկյանը վերջինիս առանձնատան դիմաց` փողոցում, դիտավորությամբ, կոպիտ կերպով խախտել են հասարակական կարգը, հարակից բնակիչների անդորրն ու հանգիստը, նրանց նկատմամբ դրսևորել են բացահայտ անհարգալից վերաբերմունք, տվել սեռական բնույթի լկտի հայհոյանքներ, այն է` շուրջ տասը րոպե տևողությամբ հարվածել ու հայհոյել են միմյանց` այդ կերպ բռնություն գործադրելով իրար նկատմամբ:
Մասնավորապես, Վրեժ Վանիկի Գալստյանը ծնվել է 07.04.1988թ. Մասիս քաղաքում, ազգությամբ հայ է, ՀՀ քաղաքացի, միջնակարգ կրթությամբ, ամուրի, չի աշխատում, զբաղվում է գյուղացիական տնտեսությամբ, նախկինում` 16.09.2004 թ. Վայոց ձորի մարզի առաջին ատյանի դատարանի դատավճռով ՀՀ քրեական օրենսգրքի 112-րդ հոդվածի 1-ին մասով դատապարտվել է ազատազրկման 3(երեք) տարի ժամկետով, ՀՀ քրեական օրենսգրքի 70-րդ հոդվածի կիրառմամբ նշանակված պատիժը պայմանականորեն չի կիրառվել, սահմանվել է փորձաշրջան 1 (մեկ) տարի ժամկետով, հաշվառված է ք.Մասիս Նոր-Թաղ 35/14 հասցեում, փաստացի բնակվում է Վայոց ձորի մարզի Սարավան համայնքի Սարալանջ գյուղում:
Նա մեղադրվել է ՀՀ քրեական օրենսգրքի 258-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով նախատեսված հանցագործության կատարման մեջ: Առաջադրված մեղադրանքում իրեն մեղավոր չի Ճանաչել:
ՀՀ Արարատի և Վայոց Ջորի մարզերի ընդհանուր իրավասության դատարանի վճռով Վրեժ Վանիկի Գալստյանը մեղավոր է ճանաչել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 258-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով նախատեսված հանցագործության կատարման մեջ և նրա նկատմամբ նշանակվել է պատիժ՝ տուգանքի ձևով՝ նվազագույն աշխատավարձի երկուհարյուրհիսնապատիկի /250000, երկու հարյուր հիսուն հազար դրամ/ չափով:
Նրանց վերաքննիչ բողոքը 2012 թ. մարտ ամսին կայացրած որոշման համաձայն, մերժվել է:
Վ. Գալստյանը նախկինում` 16.09.2004թ. Վայոց ձորի մարզի առաջին ատյանի դատարանի դատավճռով ՀՀ քրեական օրենսգրքի 112-րդ հոդվածի 1-ին մասով դատապարտվել է ազատազրկման 3 (երեք) տարի ժամկետով, ՀՀ քրեական օրենսգրքի 70-րդ հոդվածի կիրառմամբ նշանակված պատիժը պայմանականորեն չի կիրառվել, սահմանվել է փորձաշրջան 1 (մեկ) տարի ժամկետով:

Пытавшийся проникнуть в здание парламента В.Галстян ранее дважды судим
Пытавшийся проникнуть с ножом в здание парламента Армении Вреж Галстян был ранее дважды судим. По сведениям Aysor.am, Вреж Галстян обвинялся в хулиганстве.
13 сентября 2011 года, около 13:00, Вреж Галстян и жители села Сараландж общины Сараван Рафик Манукян, Ваник Галстян, Грачья Манукян перед домом последнего, на улице, умышленно, грубым образом нарушили общественный порядок, покой и тишину соседей, проявив к ним неуважительное отношение, используя бранные выражения и примерно десять минут продолжая избивать друг друга.
В частности, Вреж Галстян родился в городе Масис 07.04.1988г., он гражданин РА, имеет среднее образование, не женат, не работает, занят сельским хозяйством.
В прошлом 16.09.2004г. приговором суда первой инстанции Вайоцдзорской области был осужден на лишение свободы сроком 3 года по признакам статьи 112 Уголовного кодекса РА. В силу статьи 70 Уголовного кодекса РА при назначении условного осуждения суд установил испытательный срок 1 год.
Вреж Галстян состоит на учете по адресу Нор-Тах 35/14 г. Масис, однако фактически проживает в селе Сараландж общины Сараван Вайоцдзорской области.
Он обвинялся также за совершение преступления, предусмотренного пунктом 1 части 3 статьи 258 Уголовного кодекса РА, однако не признал себя виновным по выдвинутому обвинению.
Приговором суда общей юрисдикции Араратской и Вайоцдзорской областей Вреж Галстян признается виновным в совершении преступления, предусмотренного пунктом 1 части 3 статьи 258 Уголовного кодекса РА, и в его отношении назначено наказание в виде штрафа в двухсотпятидесятикратном размере установленной минимальной зарплаты.