Ա. Դովլաթյան. Սերժ Սարգսյանը ևս այս համակարգի զոհն է
«Եթե Սերժ Սարգսյանն ընդունի և համաձայնի Րաֆֆի Հովհաննիսյանի պահանջների հետ, նա լուրջ խնդիրներ կունենա, թեև դրանք շատ օգտակար կլինեն Ս. Սարգսյանի և հանրության համար, քանի որ նա ևս այս համակարգի զոհն է, և նա ստիպված է պահպանել համակարգը, քանի որ համակարգն էլ պահպանում է իրեն»,- այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ նման կարծիք հայտնեց «Կանաչների կուսակցության» նախագահ Արմենակ Դովլաթյանը:
Ա. Դովլաթյանի խոսքով` հետընտրանական շրջանի զարգացումների լավագույն տարբերակները երկուսն էին` ճանաչել իրականում հաղթած նախագահին, ով, ըստ Դովլաթյանի, Րաֆֆի Հովհաննիսյանն էր, ինչը տեղի չունեցավ, երկրորդը` Սահմանադրական դատարանը անվավեր ճանաչեր ընտրությունները, ինչը նորից չեղավ:
Ա. Դովլաթյանի կարծիքով` այժմ իրավիճակի լուծումը կախված է միայն Ս. Սարգսյանից և Ր. Հովհաննիսյանից, և նրանք պետք է զիջումների գնան, իսկ վատագույն տարբերակը կարող է լինել այն, որ ժողովրդի ընդվզում կլինի, որին իշխանությունը պատասխանի ուժով:

Dovlatian: Serzh Sargsyan is also victim of this system
“If Serzh Sargsyan accepts Raffi Hovannisian’s proposals, he will have serious problems as he is also a victim of this system and has to protect it because the system protects him,” Green Party Chairman Armenak Dovlatian said at the meeting with reporters today.
Speaking about the possible scenarios of the post-election developments, he expressed an opinion that the two best options would be the recognition of the real winner, who the speaker said is Raffi Hovannisian, but it did not take place. Secondly, the Constitutional Court could have declared the election null and void, which did not happen either.
Dovlatian said the situation now depends only on Serzh Sargsyan and Raffi Hovannisian who should make concessions. He said a revolt would be the worst scenario as in this case the authorities will use force.