Սարգսյան` Հովհաննիսյանին. Իմ հորդորն է Ձեզ՝ դադարեցրեք խնդրում եմ հացադուլը
ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր պատասխանել է «Ժառանգություն» կուսակցության ղեկավար Րաֆֆի Հովհաննիսյանի նամակին: Նամակում մասնավորապես ասված է.
«Հարգելի՛ պարոն Հովհաննիսյան,
Շնորհակալ եմ մեր հանդիպման ժամանակ արված իմ առաջարկությունը վերջապես ընդունելու և Ձեր մտքերը թղթին հանձնելու ու փոխանցելու համար: Որքան էլ ինձ հասցեագրված գրավոր նյութը հեռու է պետության և պետական իշխանության ձևավորման վերաբերյալ պատշաճ պատկերացումներից և ուղղակիորեն հակասում է գործող սահմանադրական կարգավորումներին, այն, այդուհանդերձ, կարող է օգնել արդյունավետ երկխոսություն սկսելու համար: Ինձ ուրախացնում է, որ Դուք ունեք նաև ուժեղ ընդդիմությանը հարիր լուրջ վերահսկողական գործառույթների ստանձնման պատրաստակամություն, և այդ հարցում մեր կարծիքները կարծես բավականաչափ մոտ են: Ես վստահ եմ, որ եթե մենք սկսենք միասին նպատակադրված աշխատել, հիմնվելով պատկերացումների ընդհանրությունների վրա, հաստատապես արդյունքի կհասնենք:
Իմ հորդորն է Ձեզ՝ դադարեցրեք խնդրում եմ հացադուլը, մեկ-երկու օր կազդուրվեք և մենք միասին, թուղթ ու գրիչով, հանգիստ, առանց շոուների սկսենք աշխատել, լուրջ աշխատել՝ անգամ հիմք ընդունելով հենց Ձեր կողմից առաջարկված, այս պահին թեկուզև շատ հում, շարադրանքը:

Sargsyan considers efficient dialog with Raffi Hovannisian as possible
Armenian President Serzh Sargsyan answered today the letter of Heritage Party leader Raffi Hovannisian: The letter particularly reads:
“Dear Mr. Hovannisian.
Thank you for finally accepting the proposal I made at our meeting and for committing your ideas to paper and sending it to me. Although the written material sent to me is far from proper notions of a state and state power and contradicts constitutional regulations, it may nevertheless help launch an efficient dialog.
It is gratifying that you show readiness to assume serious supervisory functions of strong opposition and that our opinions on this issue seem quite close.
I urge you to end you hunger strike, recover strength for one or two days so that we could start working together based on the material - raw at the moment - proposed by you.