Ալ. Իսկանդարյան. Ընդդիմությանը միավորող լուրջ նախադրյալ չկա:
«Ժառանգության» բողոքը բնական է, յուրաքանչյուր ընտրութունից հետո երկրորդ տեղը զբաղեցրած ուժը պնդում է, թե ընտրություններն արդար չէր: Այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց «Կովկաս» ինստիտուտի տնօրեն, քաղաքագետ Ալեքսանդր Իսկանդարյանը:
Ըստ քաղաքագետի՝ Րաֆֆի Հովհաննիսյանն ի վերջո դադարեցնելու է հացադուլը, ինչ-որ մեկը կհամոզի նրան: Ւհարկե քաղաքագետը դժվարանում է ասել այդ մարդը կլինի «Ժառանգությունից», իշխանությունից, թե այլ տեղից:
Իսկանդարյանը հավելեց, որ Սերժ Սարգսյանի երդմնակալության արարողությունը տեղի կունենա ու Րաֆֆի Հովհաննիսյանն այդ ժամանակ որևէ ձևով չի կարող ազդել իրավիճակի վրա:
Անդրադառնալով ընդդիմությանը, Ալ. Իսկանդարյանը նշեց, թե նախագահական ընտրություններից առաջ ընդդիմության համախմբում չեղավ, ու լուրջ ընդդիմության համար տարիների աշխատանք է պետք: Իսկանդարյանը կարծում է, որ այսօր էլ ընդդիմությանը միավորող լուրջ նախադրյալ չկա:

А.Искандарян: Серьезных предпосылок для объединения оппозиции нет
Протест партии «Наследие» вполне нормален: в Армении после каждых выборов занявшая второе место политическая сила говорит о фальсификации выборов. Об этом сегодня на пресс-конференции заявил директор «Института Кавказа», политолог Александр Искандарян, комментируя внутриполитические развития в республике.
По словам политолога, Раффи Ованнисян, в конце концов, прекратит голодовку, кто-то уговорит его. При этом политолог затруднился сказать, будет ли этот человек из рядов партии «Наследие» или из властного крыла.
А.Искандарян отметил, что церемония инаугурации Сержа Саргсяна состоится, и уже тогда Раффи Ованнисян никоим образом не сможет повлиять на ситуацию.
Касаясь оппозиционных сил, политолог заявил, что до президентских выборов оппозиции не удалось объединиться. А.Искандарян считает, что для формирования серьезной оппозиции необходимо длительное время. По мнению политолога, сегодня нет серьезных предпосылок для объединения оппозиции.