Լ. Սարգսյան. Չեմ ցանկանում ուրանալ Տարոն Մարգարյանի ամբողջ աշխատանքը
Երևանի ավագանու ընտրություններն անկյունաքարային են լինելու: Քաղաքական գործընթացների շարունակությունը տեսնելու ենք ավագանու ընտրությունների արդյունքներում: Լրագրողների հետ հանդիպմանը, խոսելով մայիսի 5-ին կայանալիք Երևանի ավագանու ընտրությունների մասին, նման կարծիք հայտնեց ԱԺ ՀԱԿ խմբակցության պատգամավոր Լյուդմիլա Սարգսյանը:
«Շատերը Տարոն Մարգարյանին փորձում են ներկայացնել որպես լավագույն քաղաքապետ: Ես չեմ ցանկանում ուրանալ նրա ամբողջ աշխատանքը և լրիվ բացասական լույսի ներքո ներկայացնել, բայց Երևանն ինձ համար գեղեցիկ կլինի այն ժամանակ, երբ չեն լինի մուրացկաններ, երբ երևանցին աշխատանք կունենա, արժանապատիվ կապրի և չի լքի երկիրը»,- ասաց Լ. Սարգսյանը:
Խոսելով ավագանու ընտրություններում ՀԱԿ ցուցակի մասին` պատգամավորը նշեց, թե Վահագն Խաչատրյանի գլխավորած ցուցակը լուրջ տոկոսներ հավաքելու հնարավորություն ունի:
«Նա լրջագույնս զբաղվելու է հաշմանդամների խնդիրներով, տները կորցրած քաղաքացիների խնդիրներով: Սրանք նպատակներ են, որոնք հնարավոր կլինի իրագործել, եթե ի դեմս Վահագն Խաչատրյանի, ունենանք Երևանի նոր քաղաքապետ»,- եզրափակեց խոսքը Լ. Սարգսյանը:

Л.Саркисян: Список АНК может претендовать на серьезные проценты
Выборы в Совет старейшин Еревана будут краеугольным камнем, и продолжение политических процессов отразится на их результате. Об этом заявила сегодня в ходе встречи с журналистами депутат парламента от «Армянского национального конгресса», член Социал-демократической партии «Гнчакян» Людмила Саркисян.
«Многие пытаются представить Тарона Маргаряна как лучшего мэра. Я не хочу оценивать в негативном свете всю проделанную им работу, или вовсе ее не замечать. Но Ереван будет для меня красивым тогда, когда в городе не будет нищих, когда житель столицы будет иметь работу, жить достойно и не уезжать из страны», - сказала Л.Саркисян.
Касаясь предвыборного списка АНК, депутат отметила, что возглавляемый Ваагном Хачатряном список может претендовать на серьезные проценты.
«Он самым серьезным образом займется проблемами инвалидов, людей, которые потеряли свои дома. Это цели, которые можно осуществить, если в лице Ваагна Хачатряна мы будем иметь нового мэра», - отметила депутат.