ԿԸՀ-ն «Առաքելություն» կուսակցությանը 48 ժամ է տվել
Այսօր գումարած արտահերթ նիստում ՀՀ կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը, քննարկելով 2013թ. մայիսի 5-ի Երևանի ավագանու ընտրություններում ընտրական ցուցակը գրանցելու համար «Առաքելություն» կուսակցության կողմից ներակայացված փաստաթղթերը, կայացրել է որոշում` 48 ժամ ժամանակ տալ կուսակցությանը` ներկայացված փաստաթղթերը լրացնելու համար: Այս մասին տեղեկանում ենք ԿԸՀ մամուլի ծառայությունից:
Նշված ժամկետը լրանում է 2013թ. մարտի 29-ին` ժամը 14:00-ին:
ՀՀ ԿԸՀ քարտուղար Արմեն Սմբատյանի փոխանցմամբ` ուսումնասիրության արդյունքում պարզվել է, որ «Առաքելություն» կուսակցության ներկայացրած փաստաթղթերը թերի են. դրանցում բացակայում է ՀՀ օրենսդրությամբ սահմանված հաշվարկային նվազագույն աշխատավարձի 3.000-ապատիկի չափով ընտրական գրավի վճարման անդորրագիրը:
Նշենք, որ արտահերթ նիստում ԿԸՀ-ն ընտրել է Գեղարքունիքի, Արմավիրի, Կոտայքի, Լոռու, Շիրակի մարզերի 2013 թ. մայիսի 5-ի և մայիսի 26-ի տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրություններին ընտրողի անձը հաստատող փաստաթուղթը դրոշմակնքելու համար օգտագործվելիք դրոշմակնիքի ձևը:

The Central Election Commission of Armenia held a special session, at which a decision was made to give Arakelutyuin (Mission) Party 48 hours for submission of all the documents necessary for the registration in order to run in the elections to Yerevan Council of Elders. The deadline expires at 2:00 pm on March 29.
The CEC press service said that Mission Party did not submit all necessary documents for its registration, in particular, the party did not present a receipt about payment of an electoral pledge.
At today’s session the CEC also selected the type of stamps to be used for stamping voters’ IDs during local government elections on May 5 and May 26 in Gegharkunik, Lori, Armavir, Kotayk and Shirak provinces.