Դիտորդական ՀԿ-ները չեն շտապում հավատարմագրվել ավագանու ընտրություններում
Երևանի ավագանու մայիսի 5-ի ընտրություններին դիտորդական առաքելություն իրականացնելու նպատակով Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովում այսօր հավատարմագրվել են «Իրավակիրթ հասարակություն» տեղական հասարակական կազմակերպության 50 դիտորդներ: Ավելի վաղ հավատարմագրվել էին «Ընտրական համակարգեր կենտրոն» ՀԿ-ի 60 դիտորդներ:
Ինչպես «Փաստինֆոյի» թղթակցին հայտնեց ԿԸՀ նախագահի մամուլի քարտուղար Հերմինե Հարությունյանը, դիտորդական առաքելություն իրականացնող կազմակերպություններից այս պահին որևէ այլ հայտ հանձնաժողովը չի ստացել:
Նշենք, որ ընտրությունների նախապատրաստման և անցկացման հիմնական միջոցառումների ժամանակացույցի համաձայն` Երևանի ավագանու ընտրություններին դիտորդների հավատարմագրումը մեկնարկել է փետրվարի 21-ից:
Հավատարմագրման, ինչպես նաև հավատարմագրված դիտորդների ցանկում փոփոխություններ կատարելու վերջնաժամկետը ապրիլի 25-ն է:

Observer NGOs in no hurry to obtain accreditation to CEC
50 observers of Law-Educated Society local NGO have been accredited today to Armenia’s Central Election Commission in order to carry out observation mission in the May 5 elections to Yerevan Council of Elders. 60 observers of Electoral Systems Center NGO obtained accreditation earlier.
CEC spokeswoman Ms. Hermine Harutyunian told Pastinfo news agency that no other applications for accreditation have so far been received from observer organizations.
The accreditation of observers for the elections to Yerevan Council of Elders began on February 21 and will end on April 25.